Відсьогодні, 22 травня, в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Серед основних послаблень – відновлення пасажирського перевезення у внутрішньообласному та міжнародному сполученні.
За інформацією МОЗ, Вінниччина виявилась готовою до впровадження другого етапу послаблення карантину. Адаптивний карантин дає змогу регіональним комісіям ТЕБ та НС посилювати протиепідемічні обмеження в разі виявлення спалахів захворювання, або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні. Він триватиме з 22 травня до 22 червня.
Введено певні ознаки епідемічної ситуації в регіонах:
- Інцидентність – середня кількість випадків захворювання за останні 7 днів на 100 тисяч населення, яка повинна становити менш як 12 осіб на 100 тисяч населення.
- Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Вона повинна становити менш як 50 відсотків.
- Кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментного аналізу має складати понад 12 на 100 тисяч населення за останні сім днів.
Сьогодні очільник Вінницької ОДА Владислав Скальський під час свого брифінгу розповів про нові особливості організації перевезень, роботи автостанцій та водіїв.
Дозволяється організація регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автотранспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученнях.
– Вінницька обласна державна адміністрація затвердила перелік рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів автомобільним транспортом на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, – зазначив очільник області.
Серед основних правил те, що автоперевізникам необхідно проводити температурний скринінг усім працівникам перед початком роботи. Якщо температура вище 37,2 градусів або є ознаки респіраторних захворювань – до роботи людину не допустять. Водій, кондуктори та інші можливі члени екіпажу впродовж усього рейсу мають бути у респіраторах або захисних медичних масках. Таке ж правило й для пасажирів, оскільки перевезення людей без масок чи респіраторів – заборонено.
Під час посадки до автобуса, відповідальна особа, яку визначає перевізник, здійснює температурний скринінг пасажирів та перевіряє наявність засобів індивідуального захисту: масок або респіратора та рукавичок. В транспорті може перебувати не більше пасажирів, ніж передбачено місць для сидіння.
Щодо роботи автостанцій, то у приміщеннях дозволяється перебування не більше 1 особи на 10 квадратних метрів. Зали очікування рейсів не працюватимуть. Допуск пасажирів та перебування у приміщеннях автостанцій дозволяється лише у медичних масках або респіраторах. Адміністрація автостанцій повинна слідкувати за недопущенням створення черг біля кас.
Біля місць потенційного скупчення пасажирів повинно бути нанесено відповідне маркування щодо дотримання дистанції не менше, ніж півтора метра.
– Продаж квитків забезпечується у межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу, або визначених в реєстраційних документах на транспортний засіб. Забезпечується можливість придбання квитків через мережу Інтернет та інформування пасажирів про таку можливість, – додав Владислав Скальський.
Крім того, адміністрації автостанцій повинні забезпечити наявність засобів індивідуального захисту та їхнє використання працівниками. Також адміністрація повинна забезпечити постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах. Використання багаторазових рушників заборонено. Передбачається постійне вологе прибирання приміщень автостанції, місць контакту рук працівників та пасажирів з використанням миючих та дезінфікуючих засобів. Також необхідно щодві години провітрювати приміщення.
Управління розвитку транспорту Вінницької ОДА також додає про тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет, та хронічні захворювання легень).
За порушення карантинних правил, автомобільний перевізник, працівники автостанцій, водії та пасажири несуть відповідальність, передбачену законодавством.
– Шановні перевізники, наполегливо прошу кожного виконувати умови, що були встановлені протоколом обласної комісії з техногенної й екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, та дотримуватись встановлених правил. У разі виявлення будь-яких порушень – будуть реагувати відповідні контролюючі органи. Обласна комісія буде вимушена розглядати питання щодо призупинення пасажирських перевезень. Якщо ж ситуація буде контрольована і з вашої сторони буде належне дотримання санітарних і протиепідемічних норм, то пасажирські перевезення можуть працювати в повному обсязі, – звернувся Владислав Скальський.
Крім того, з 22 травня також дозволяється:
- проведення спортивних заходів до 50 осіб та без глядачів;
- проведення релігійних заходів (не більше 1 особи на 10 кв.м.);
- діяльність готелів (без ресторанів при готелях).
Вже з 25 травня в Україні відновлять відвідування закладів дошкільної освіти та роботу метрополітенів.
Фото – Управління розвитку транспорту Вінницької ОДА
Дякуємо!
Тепер редактори знають.