В Архіклубі розпочали створювати нову урбаністичну реальність Вінниці

20:06
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 25 жовтня у Вінниці розпочалася серія воркшопів в рамках проекту urban future school, мета яких – розробити концепції проектів для перетворення окремих територій Вінниці в креативні простори.

Для цього ініціатори школи зібрали профільних фахівців, зокрема художників, архітекторів та дизайнерів: протягом п’яти днів, що триватиме захід, вони прослухають серію лекцій від українських та іноземних урбаністів, і зрештою розроблять кілька проектів по перетворенню деяких територій міста на більш сучасні й актуальні для розвитку Вінниці.

img_3751

“В даному випадку йдеться про синтез мистецтва і урбаністики: художники та архітектори вивчатимуть Вінницю по мапах та “в натурі”: ходитимуть її вулицями, шукаючи території, на яких можна створити сучасні креативні простори”, – розповідає один з організаторів школи Олександр Нікітюк.

“У місті, яке хоче бути успішним, яким би пишалися його мешканці, має завжди зберігатися баланс між просторами, які сприяють економічному розвитку, та місцями, які надихають на створення інтелектуального та культурного продукту. З плином часу, у зв’язку з трансформацією глобальних реалій, окремі території та будівлі втрачають свою актуальність, вони потребують оновлення. Так, як це сталося, приміром, із локацією, де наразі існує ТЦ “Скай парк”. Раніше тут була взуттєва фабрика, однак згодом подібні установи в центрі міста стали просто недоречними. Тож спочатку тут виник пустир, а згодом на його місці постав торгівельно-розважальний центр, в якому багато містян проводять значну кількість часу. Це – вимоги економіки, але є й інші вимоги: задоволення культурних, творчих, інтелектуальних потреб міста. Ми шукатимемо  місця, які можуть виконувати саме таку функцію, ми розроблятимемо концепцію їхніх перетворень”.

img_3737

Як пояснив Нікітюк, виглядатиме це наступним чином: після виявлення подібних локацій, архітектори та урбаністи розроблять концепцію перетворення конкретної території, запропонують її нове цільове призначення. Після цього художники на основі даних розробок напишуть серію картин, в яких відобразять кінцевий результат. Ці картини згодом будуть експоновані, а потім – оцифровані для створення спеціального каталогу з усіх зображень. Розроблені та візуалізовані концепції будуть надані Вінницькій міській раді як конкретні пропозиції перетворення конкретних територій.

img_3770

“Чому це має таке важливе значення? Мені пригадується випадок з однією Вінницькою школою, до якої не було нормальної дороги: діти мусили йти на уроки в дощову погоду по багну, з відповідним настроєм. Невдовзі дорогу застелили асфальтом, облаштували навколо неї територію, прикрасили дизайнерськими елементами, малюнками. Ми розуміємо, що йдучи такою дорогою до школи, дитина має зовсім інший настрій: до навчання, до життя врешті-решт. Тому подібні речі мають хоч і опосередкований, але дуже значний вплив на всі сфери нашого життя”, – вважає один з організаторів  urban future school.

img_3774

Попри завершення попередньої реєстрації, долучитися до проекту можна в будь-який момент. Детальна програма заходів – нижче на фото.

program1

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.