Кабінет міністрів ухвалив проєкт постанови про одноразову натуральну допомогу при народженні дитини “пакунок малюка”.
Раніше “пакунок малюка” цей же уряд скасував і замінив грошовою виплатою, яку було складно оформити молодим батькам через багаторівневу бюрократичну процедуру.
Як повідомляє “Економічна правда” документ прийняли з одноденним доопрацюванням, це рішення ухвалили на засіданні 25 листопада.
Згідно з документом, дітям, народженим у період з 24 жовтня 2020 і до 01 липня 2021 року включно, має бути надано протягом 30 днів від моменту народження “пакунок малюка”. У випадку пошкоджень або недоукомплектування пакунку необхідно протягом 3 днів від моменту одержання допомоги скласти відповідний акт та звернутись до місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту.
У випадку ж недоотримання протягом 30 днів “пакунку малюка” з незалежних від отримувача причин передбачена виплата грошової компенсації.
Нагадаємо, що раніше, при народженні дитини, з державного бюджету надавалася одноразова натуральна допомога – “пакунок малюка”, який був покликаний забезпечити новонароджених і молодих мам усім необхідним у перші місяці після пологів: памперси, одяг, білизна, засоби гігієни тощо – загалом 60 предметів і виробів. Цей проєкт був запроваджений з вересня 2018 року спільно з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. Вінниччина отримала перші “пакунки малюка” з усім для дитини тоді ж – у вересні 2018 року.
Як пояснили в газеті “День”, від початку закупівлею пакунків займався один з підрозділів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Але з 2020 року процедуру закупівель вирішили дещо змінити та проводити її через ДП “Професійні закупівлі”. 14 квітня підприємство оголосило тендер на постачання пакунків на 1,2 мільярда гривень. Щоправда, торги так і не розпочалися. Проаналізувавши заявки, підприємство заявило про змову деяких учасників торгів та звернулося до Антимонопольного комітету. Він скасував тендер та нині розглядає цю справу.
Зазначимо також, що в ООН закликали уряд України не міняти “пакунок малюка” на 5 тисяч гривень. Як передає “Deutsche Welle”, у фонді наголошували, що “пакунок малюка” економічно до 200% ефективніший для сімей з немовлятами, що є більш суттєвою підтримкою для вразливих сімей, ніж отримання грошової допомоги.
Але наприкінці липня уряд України запустив пілотний проєкт монетизації одноразової натуральної допомоги на дітей “пакунок малюка” у 2020-2021 роках.
Наразі ж уряд вирішив знову повернутися до “пакунку малюка”.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.