Оновлено: 14 Серпня 2020, в 22:33
Лише у червні у Міжнародному аеропорту «Вінниця» почали курсувати два регулярних рейси до Варшави та Ізраїлю. Майже відразу перелік міжнародних сполучень поповнився рейсом до Туреччини, а у середині жовтня дирекція аеропорту анонсувала ще й рейс на Єгипет.
Окрім того, вже з кінця вересня тут розпочнеться спеціальна паломницька програма для хасидів, які прямують з Ізраїлю в Умань «Тель-Авів – Вінниця – Тель-Авів»: протягом десяти днів планують здійснити аж 17 рейсів. А загалом за кілька місяців старту своєї «міжнародної кар’єри», вінницький аеропорт прийняв вже понад 11 тисяч пасажирів.
Чим наразі «дихають» головні повітряні ворота міста та що аеропорт пропонує країні сьогодні – далі на Vежі.
Рейси
Вінниця -Тель-Авів
Регулярне авіасполучення з Ізраїлем, яке було розпочато 8 червня 2016 року. Курсує з періодичністю раз на тиждень, щочетверга. Перевізником є компанія «Міжнародні авіалінії України». Літак – Боїнг 737, місткістю 123 крісла. Виліт з Вінниці – 5:40. Тривалість польоту – 3 години 15 хвилин.
Вінниця – Варшава
Регулярне авіасполучення, що стартувало з 26 червня. Авіаперевезення здійснює компанія МАУ літаком Боїнг 737. Періодичність – двічі на тиждень: у понеділок та четвер. Виліт з Вінниці о першій годині ночі, в польоті – півтори години.
Вінниця-Анталья
Чартерний авіарейс до курорту Туреччини, який запустили 22 червня. Перевізники – компанія YanAir та Windrose, літак – Боїнг 737. На початку авіасполучення здійснювалося з періодичністю двічі на тиждень – у вівторок та п’ятницю. Із середини вересня рейс курсує раз на тиждень по п’ятницях. Точного часу вильоту немає – все залежить від організованості туристичних фірм, які замовляють літак. Тривалість польоту – дві години.
Тель-Авів – Вінниця – Тель-Авів
Спеціальне чартерне авіасполучення для паломників-хасидів, котрі прямують до Умані на святкування іудейського Нового року Рош Ха-Шана. У період з 26 вересня по 5 жовтня буде здійснено 17 рейсів, якими через Вінницю до Умані прослідує понад три тисячі хасидів. Відповідно, паломники з Вінниці та інших регіонів можуть скористатися даною можливістю, аби відвідати Святу землю. Компанія-перевізник – «Роза вітрів», літак – Airbus A320, місткістю до 150-160 крісел.
Вінниця – Шарм-еш-Шейх
Чартерне авіасполучення з єгипетським курортом, яке запрацює у Вінниці орієнтовно з 14 жовтня. Планується, що літак привезе відпочиваючих із Анталії, а наступних пасажирів уже повезе до Єгипту. Курсуватиме літак раз на тиждень, по п’ятницях. Планується, що триватиме авіасполучення до середини грудня. Модель та місткість літака залежатиме від попиту пасажирів.
Спеціальний автобус до аеропорту
Для зручності пасажирів, Вінницький аеропорт домовився із Вінницькою транспортною компанією щодо створення спеціального автобусного маршруту №33 «Барське шосе – Аеропорт». Він відправляється за дві години до початку реєстрації перед кожним рейсом. Прибуває в той же час, як літак привозить інших пасажирів, котрі повертаються з даного рейсу. До прикладу, якщо виліт до Тель-Авіву о 5:40, то автобус відправляється о 1:40.
Курсує автобус №33 від Західного автовокзалу по Хмельницькому шосе, проспекту Юності, вулиці Келецькій, проїжджає біля ринку Урожай, далі курсує по Пирогова, Соборній, зупиняється біля театру, тоді рухається по Чорновола та Київській до Центрального автовокзалу, тоді по Коцюбинського – до залізничного вокзалу, а звідти – по Привокзальній, Лебединського, Немирівському та Об’їзному шосе – до аеропорту. Вартість квитка – 10 гривень.
«Duty-free»
У Вінницькому аеропорту є навіть магазин безмитної торгівлі – дьюті-фрі. Займає він 50 квадратів. Тут, пройшовши реєстрацію на рейс, можна придбати алкоголь, парфуми та іншу косметику, печиво, цукерки, каву або чай і ще багато іншого.
До речі, на всій території аеропорту діє безкоштовний Wi-Fi.
Можливості аеропорту
Довжина злітної смуги – 2,5 кілометра, ширина – 42 та 67 метрів, покриття – армобетон. Має світлосигнальну систему, що забезпечує роботу аеропорту навіть уночі. За годину Вінницький аеропорт може прийняти 400 пасажирів – це прибуття одночасно двох рейсів. Аеропорт хоче всіляко показати, що може конкурувати навіть зі столичними аеропортами у плані зручності розташування та швидкості обслуговування пасажирів.
- З нашого аеропорту можна літати в будь-яку країну світу. Лише за серпень ми обслужили понад 80 авіарейсів. Це і чартери, і регулярні авіасполучення, і бізнес-авіація. За цей рік через нас пройшло 11 тисяч пасажирів: з Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Кривого Рогу, Івано-Франківська, Калуша, і навіть Києва. Тож, можна сказати, конкуруємо з Борисполем. Завдяки діяльності аеропорту в нашому місті та області активізуються позитивні бізнес-процеси, – говорить директор аеропорту Ярослав Мазурець.
У планах – ремонт другого поверху аеровокзалу, що дозволить приймати одночасно три авіарейси, та реконструкція злітної смуги. І якщо з першим завданням впоратися можна за рік-другий, то для реконструкції смуги потрібно чимале фінансування у не один десяток мільйонів гривень. Утім, як зазначають на самому летовищі, якщо аеропорт має статус міжнародного і бажає виходити на новий рівень, то зробити цей крок вкрай важливо і для міста, і для області. До слова, спорудження злітної смуги тут було розпочато у далекому 1969 році.
Фото Андрія Завертаного та Сергія Немирівського
Дякуємо!
Тепер редактори знають.