Публікації за датами

  • 23 Травня/ 14:24

    Vinnytsia

    Публікація23.05.2414:24

    Автор:Юлія Плахтій

    У “Вінницяобленерго” пояснили, чому можуть не співпадати дані щодо відключень, вказані “Укренерго” та обленерго

АТ “Вінницяобленерго” розповіло, чому НЕК “Укренерго” та “Вінницяобленерго” можуть вказувати різні години обмеження електропостачання, та як формують ГПВ. 

Як ідеться у повідомленні АТ “Вінницяобленерго”, графіки погодинних відключень (ГПВ) застосовуються для зниження рівня споживання при перевищенні визначених лімітів обсягів для кожної з областей України й ці ліміти диспетчерський центр НЕК “Укренерго” доводить напередодні до кожного обленерго.

Зазначено, що якщо область споживає в межах доведеного ліміту, знеструмлення споживачів можуть не застосовуватись. А ось якщо ліміт перевищено – знеструмлення будуть відбуватись за опублікованим обленерго графіком.

Як формують графік?

В обленерго зазначили, що для побудови графіка систематично проводять заміри для визначення піків споживання електроенергії по Вінниччині взимку, влітку та щомісяця. Далі ці заміри використовують при побудові графіка.

– Аби “вписатися” в необхідні ліміти від Укренерго, нам необхідно обмежити споживання по області тоді, коли воно, згідно нашим замірам, більше, ніж дозволили Укренерго, – зазначають в обленерго.

Також у компанії наводять приклад:

– А тепер, змоделюємо ситуацію. НЕК Укренерго публікує інформацію про обмеження для побутових та юридичних споживачів з 00:00 по 24:00 години для усієї країни. Диспетчери ОСР АТ “Вінницяобленерго”, у своїх замірах бачать, що згідно доведених лімітів, варто відключити лише побутових споживачів і лише з 18:00-23:00. Бо саме у ці години згідно замірам, споживання в області прогнозовано перевищить встановлені напередодні ліміти. У інший час ні. Тому найточнішу інформацію про ГПВ надає фактично АТ “Вінницяобленерго”, – йдеться у повідомленні.

Корисна інформація

Дізнатись, коли у вашій оселі не буде світла, можна кількома способами:

1. У розділі “онлайн графік погодинних відключень”, за допомогою пошуку по адресі можна побачити заплановані відключення (за ЦИМ посиланням).

2. У розділі “графік погодинних відключень” опубліковано орієнтовний графік ГПВ та інформацію щодо черг ГПВ. На сторінці за ЦИМ посиланням можна скачати файл, знайти там свою адресу і чергу по ній. Потім – подивитись години ймовірного відключення світла у таблиці.

3. В чат-ботах: Viber та Telegram.

Більше про різновиди графіків – ТУТ.

Ілюстративне фото – “UAportal”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.