У “Вінницяобленерго” пояснили, чому можуть не співпадати дані щодо відключень, вказані “Укренерго” та обленерго

14:24
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

АТ “Вінницяобленерго” розповіло, чому НЕК “Укренерго” та “Вінницяобленерго” можуть вказувати різні години обмеження електропостачання, та як формують ГПВ. 

Як ідеться у повідомленні АТ “Вінницяобленерго”, графіки погодинних відключень (ГПВ) застосовуються для зниження рівня споживання при перевищенні визначених лімітів обсягів для кожної з областей України й ці ліміти диспетчерський центр НЕК “Укренерго” доводить напередодні до кожного обленерго.

Зазначено, що якщо область споживає в межах доведеного ліміту, знеструмлення споживачів можуть не застосовуватись. А ось якщо ліміт перевищено – знеструмлення будуть відбуватись за опублікованим обленерго графіком.

Як формують графік?

В обленерго зазначили, що для побудови графіка систематично проводять заміри для визначення піків споживання електроенергії по Вінниччині взимку, влітку та щомісяця. Далі ці заміри використовують при побудові графіка.

– Аби “вписатися” в необхідні ліміти від Укренерго, нам необхідно обмежити споживання по області тоді, коли воно, згідно нашим замірам, більше, ніж дозволили Укренерго, – зазначають в обленерго.

Також у компанії наводять приклад:

– А тепер, змоделюємо ситуацію. НЕК Укренерго публікує інформацію про обмеження для побутових та юридичних споживачів з 00:00 по 24:00 години для усієї країни. Диспетчери ОСР АТ “Вінницяобленерго”, у своїх замірах бачать, що згідно доведених лімітів, варто відключити лише побутових споживачів і лише з 18:00-23:00. Бо саме у ці години згідно замірам, споживання в області прогнозовано перевищить встановлені напередодні ліміти. У інший час ні. Тому найточнішу інформацію про ГПВ надає фактично АТ “Вінницяобленерго”, – йдеться у повідомленні.

Корисна інформація

Дізнатись, коли у вашій оселі не буде світла, можна кількома способами:

1. У розділі “онлайн графік погодинних відключень”, за допомогою пошуку по адресі можна побачити заплановані відключення (за ЦИМ посиланням).

2. У розділі “графік погодинних відключень” опубліковано орієнтовний графік ГПВ та інформацію щодо черг ГПВ. На сторінці за ЦИМ посиланням можна скачати файл, знайти там свою адресу і чергу по ній. Потім – подивитись години ймовірного відключення світла у таблиці.

3. В чат-ботах: Viber та Telegram.

Більше про різновиди графіків – ТУТ.

Ілюстративне фото – “UAportal”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.