У вінницьких судах на час карантину обмежили доступ для журналістів та вільних слухачів

20:53
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У деяких судах Вінниці обмежили допуск в судові засідання осіб, які не є учасниками судових засідань. В окремих установах Феміди навіть припинили проведення більшості судових засідань, а також запровадили інші обмеження, пов’язані з коронавірусом.

Повідомлення про обмеження допуску з’явилось на сайтах Вінницького міського, Господарського суду Вінницької області, Вінницького окружного адміністративного суду та 7 апеляційного адміністративного суду. У Вінницькому апеляційному суді про обмеження допуску Vежі повідомила прес-служба.

Практично обмеження допуску до засідань означає, що всі судові засідання стали “закритими”, позаяк чи не всі громадяни (за виключенням преси в окремих судах) не зможуть потрапити на судове засідання як вільні слухачі.

Як пояснив Vежі медіаюрист Інституту масової інформації Алі Сафаров, таке обмеження здійснюється на основі Закону “Про захист населення від інфекційних хвороб” та відповідає вимогам статті 10 Конвенції “Про захист прав людини і основоположних свобод” та практиці ЄСПЛ.

UPD: Медіаюрист уточнює, що у журналістів після пред’явлення посвідчення є право перебувати у тому числі в місцях надзвичайних ситуацій. Заборона журналістам відвідування ані наказом, ані іншим документом не буде законною і буде перешкоджанням законній професійній діяльності журналіста.

Іншу позицію висловлюють у Комітеті з питань правової політики Верховної Ради України, зазначаючи, що такі обмеження – це позиція, яка рекомендує, а не зобов’язує, як поводитися громадянам з відвідуванням судів у ситуації ризиків для здоров’я. “Будь-які обмеження доступу можуть бути запроваджені тільки внесенням змін до процесуальних законів”, – підкреслив Голова Комітету Андрій Костін.

Тобто, як пояснює Сафаров, конфлікт двох норм у будь-якому разі існує, і в кожному конкретному випадку вирішення цього конфлікту має враховувати всі обставини.

Крім цього, у Вінницькому міському суді припинили проведення судових засідань з розгляду судових справ, крім справ, які є невідкладними. Також під час карантину інформацію громадянам надаватимуть виключно в телефонному режимі.

У Вінницькому окружному адміністративному суді, серед іншого, припинили особистий прийом громадян та обмежили допуск до будівлі суду осіб з ознаками респіраторних захворювань (з “блідістю обличчя, почервонінням очей та кашлем”).

Кількість засідань на день зменшили, а судовий розгляд, за можливості, здійснюватимуть без участі сторін, у письмовому провадженні.

У 7 апеляційному адміністративному суді попереджають про те, що справи будуть відкладатись або розглядатимуться у письмовому провадженні. Крім цього тут встановили скриньку для безконтактного прийому кореспонденції.

Загалом всі суди радять взаємодіяти із системою правосуддям максимально дистанційно – через телефони чи електронну пошту, якщо це можливо, утримуючись від необов’язкових походів до суду. Дізнатись детальнішу інформацію про всі обмеження та рекомендації можна на сайтах судів.

Зазначимо, що з початку карантину також обмежена можливість безпосереднього спілкування з чиновниками та посадовцями в тому числі для представників ЗМІ.

Так, на щоденні брифінги голови ОДА журналістів просять не приходити, а стежити за ними за допомогою прямих трансляцій. Водночас під час трансляцій журналісти можуть поставити свої запитання в текстовому вигляді й працівники прес-служби ОДА відразу переадресовують їх керівнику Облдержадміністрації.

Також в онлайн-режимі для переважної більшості журналістів (крім тих, що були задіяні в організації прямої трансляції) була проведена остання сесія Вінницької міської ради. Невдовзі й засідання виконавчого комітету міської ради перейдуть у режим відеоконференцій.

Фото – скріншоти з відео 7 ААС

Читайте також: Суди на Вінниччині відновлюють розгляди справ за позовами РПЦ: пояснюємо, чому це поки не “зрада”

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.