У Вінницькому зоопарку збудують новий “дім” для червонокнижних ведмедів за 4 мільйони

18:09
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У Вінницькому “Подільському зоопарку” планують побудувати комплекс для утримання та розведення диких червонокнижних тварин.

Збудувати вольєр планують в одну чергу: на це замовник робіт – Вінницьке обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство “Віноблагроліс” виділяють 4 343 627 гривень. Виділяють кошти з обласного бюджету та з Фонду регіонального розвитку.

Згідно із орієнтовним графіком робіт, збудувати такий комплекс потрібно не пізніше, ніж 15 грудня 2017 року.

Комплекс створять для утримання та розведення двох бурих ведмедів та двох гімалайських, які вже живуть у “Подільському зоопарку”.

Згідно із макетом майбутнього комплексу, великий вольєр буде розділений на дві секції для двох видів ведмедів, адже гімалайські набагато менші і тварини не можуть між собою контактувати. На “прогулянковій” території для тварин також облаштують невеличкі басейни з водою.

На зиму вони зможуть заходити всередину приміщення, тож не будуть мерзнути на вулиці. Вольєр спланований таким чином, аби працівники могли заходити та прибирати його і не контактувати із тваринами. Територія ведмежатнику буде огороджена міцним склом, аби ведмеді не відчували запаху людини і почували себе комфортніше.

Наразі територія майбутнього комплексу порожня, а для того, щоб розпочати будівництво необхідно перш за все перенести лінії електропередач.

Згідно із тендерною документацією, стіни вольєру мають бути цегляні, на них також буде нанесений арт-малюнок. Крім того зазначено, що дерев’яні елементи горищних покриттів мають бути оброблені вогнезахисним розчином. До вольєру проведуть мережі водопостачання та каналізації. Навколо вольєру також облаштують паркан. Не залишать без уваги благоустрій території: оновлять освітлення та засіють газонну траву.

До речі, у “Подільському зоопарку” будують ще декілька вольєрів: для черепах, носух, сурикатів та лисичок-фенеків.

Щопрада, сьогодні у зоопарку є лише сурікати, однак навіть якщо знайти інших бажаних тварин не вдасться – вольєри не залишаться порожніми. Завершити ці будівельні роботи планують також до кінця року.