-
13 Травня/ 13:40Головне на Vежі
Публікація13.05.1713:40
У Вінницькому зоопарку оселились сурікати – у червні їх вперше покажуть публіці
На день відкритих дверей, з 1 по 3 червня, «Подільський зоопарк» відвідають 1200 дітей Вінниччини. Для них організують навіть аніматорів та конкурсні забави.
Сьогодні зранку в зоопарку було 400 дітей зі шкіл та дитячих садочків. За словами директора «Подільського зоопарку» Євгена Ткачика, сезон розпочато. Тварини понароджували, усім зроблено дегільментизацію та часткову вакцинацію.
У пана директора для приватної екскурсії часу немає, однак він погоджується поспілкуватися телефоном. Щоправда про плани пан Ткачик розповідає неохоче.
- От як буде, тоді і поговоримо. Наперед нічого не казатиму, – якось «забобонно» реагує Євген Ткачик.
А от інформацію, що з Чехії планують привезти рожевих фламінго, а також гепардів і, можливо, ягуарів, директор зоопарку ні підтверджує, ні спростовує. Та каже, що перемовини з іншими зоопарками є.
- Для цього потрібні вольєри. У цьому році будуватимемо вольєр для ведмедів, який коштуватиме 4,5 мільйони гривень. У нас їх шість особин: чотири гімалайських і два – бурих. Вольєр плануємо під склом, щоб максимально обмежити людський вплив, – каже Євген Ткачик.
Нині в 12-річному «Подільському зоопарку» – більше 200 мешканців: майже 40 видів тварин і 27 видів птахів. Є серед них навіть червонокнижні: бурі ведмеді, зубри, сипи, орлани, тощо.
Взагалі в зоопарку намагаються вберегти тварин від звикання до людей. Гладити тварин заборонено. І навіть намагаються не називати тварин. Серед відомих «названих» бабуїн Джонні, якого добре знають і люблять діти. За словами Євгена Ткачика, діти здебільшого люблять спостерігати за приматами та вовками, а ось дорослі – за антилопами, ведмедями та верблюдами. До речі, годувати тварин дозволяють, тільки не солодощами.
На початку березня в зоопарку з’явилися нових 11 мешканців. Це перші в зоопарку закордонні тварини. До цього часу всі тварини завозилися з українських зоопарків.
Лам із Варшави на руках занесли до Вінницького зоопарку. ВІДЕО
За словами Євгена Ткачика, майже всі ці тварини адаптувалися. Серед привезених відвідувачам уже показують лам. Вперше на день відкритих дверей, 1 червня, покажуть сурикатів. А от, приміром, найменших у світі мавпочок – мармазеток, ще не готові демонструвати.
- Для них це буде занадто гамірно. Вони себе зніяковіло почуватимуть. Поки що в них ще не закінчився карантин, – пояснює Євген Ткачик.
На день відкритих дверей, 1-3 червня зоопарк відвідають безкоштовно 1200 дітей з області.
- Щоденно по 400 дітей. Для них організовуємо охорону, «швидку». Крім того, замовили для дітей клоунів, розваги, – каже Євген Ткачик
На 8,3 гектарах зоопарку активно займаються облаштуванням території як для тварин, так і людей. За словами директора зоопарку Євгена Ткачика, уже завершують облаштування кафетерію для відвідувачів, закінчують будівництво вольєрів для носух, сурикатів. Розпочинатимуть будівництво вольєра для швидкісних 70 кілограмових черепах.
Крім того, у зоопарку розводять тварин, з яких більше 90% дарують іншим зоопаркам, обмінюють або ж продають. У дику природу повертають лише фазанів та диких свиней.
Фінансування зоопарку в цьому році – 2 мільйони гривень з обласного бюджету, а інші кошти – з Фонду регіонального розвитку, а також від власної господарської діяльності. Штат – 17 працівників.
Графік роботи
Без вихідних
Весна (01.04-30.04) з 9:00 до 18:00
Літо (01.05-30.09) з 9:00 до 19:00Осінь (01.10-31.10) з 9:00 до 18:00
Зима (01.11-31.03) з 9:00 до 15:30Вартість квитків
Дорослий – 40 грн.
Підлітковий – 20 грн (діти шкільного віку та студенти при пред’явленні студентського квитка).
Дитячий – 5 грн (діти від 3-х до 6-ти років).
Діти до 3-х річного віку – безкоштовно.Адреса: вул. Сергія Зулінського, 9. Тел. каси зоопарку: 097 404 89 19, (0432) 53 93 89.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.