-
26 Квітня/ 16:37
Mobilis-УТОС
Публікація26.04.1916:37
У вінницькому транспорті тестово встановили звукові “маячки” для незрячих. ФОТО
У Вінниці почали встановлювати системи зовнішньої озвучки міського транспорту для людей з інвалідністю зору Mobilis-УТОС. Перший транспортний маяк облаштували в трамваї з серійним номером 277. Поки що це тільки пробне встановлення, аби показати, як ця система працює.
В майбутньому, ініціатори встановлення транспортних датчиків планують продати свою розробку і заручитися підтримкою міської влади, аби налаштувати серійне встановлення такої системи.
Як повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Костянтин Ільницький, заступник директора з соціальних питань Українського товариства сліпих (УТОС), транспортні маяки Mobilis-УТОС не створюють зайвого шуму та видають звукове сповіщення тільки якщо на зупинці перебуває незряча людина.
“Маяк” сповіщає назовні номер маршруту та видає додатковий звуковий сигнал, що вказує місце розташування дверей. Для транспорту, що оснащений зовнішніми кнопками відкриття дверей, система автоматично відкриває перші двері для незрячого пасажира.
Активується система завдяки використанню невеличкого пульта або смартфону зі спеціальним безкоштовним додатком “Moiblis Go” (доступні версії для платформ Android та iOS).
Система Mobilis-УТОС є повністю українською розробкою, а також першою в Україні системою оповіщення для незрячих, яку можна встановити і на транспорт, і на будівлі. Раніше у Вінниці цю систему встановлювали на різні соціальні об’єкти і прозорі офіси. Розробник системи Mobilis-УТОС – Сергій Агеєв, науковий співробітник компанії “Українські кібернетичні розробки” та Вінницької лабораторії Mobilis.
Вінницька лабораторія Mobilis — приватна науково дослідна лабораторія, яка займається розробками у сфері штучного інтелекту, робототехніки, електроніки та розумними пристроями. Мета лабораторії — розробка пристроїв, що покращують життя людей із обмеженими можливостями.
Костянтин Ільницький розповів Veжі, що схожа система була розроблена у Києві, але вона була не пристосована до транспорту і не був налагоджений процес її встановлення.
— Ми почали розробку транспортної версії системи ще в жовтні-листопаді. Зараз ми співпрацюємо з Вінницькою транспортною компанією, якій ми запропонували протестувати нашу систему на публічному транспорті. Тобто зараз це фактично пробне встановлення, ми ще нікому не продали нашу розробку. В майбутньому хотіли б співпрацювати з міською владою, — розповів Костянтин Ільницький.
Фото зі сторінки Костянтина Ільницького, головне фото – inspired.com.ua
Читайте також:
165 бойових зіткнень та мінус 1100 окупантів: зведення Генштабу та дані щодо втрат ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.