Публікації за датами

  • 18 Грудня/ 09:40

    Vinnytsia

    Публікація18.12.1909:40

    Автор:Vежа

    У Вінницькому музеї столичні фахівці почали реставрувати картини. ВІДЕО

Близько п’яти тисяч полотен, які зберігаються у Вінницькому художньому музеї потребують реставрації. Минулого тижня з тринадцятьма з них працювали фахівці з Києва. 

Про це йдеться в сюжеті телеканалу UA: Вінниця. У фондах Вінницького обласного художнього музею близько 5000 картин потребують реставрації, а 100 полотен перебувають у критичному стані

Протягом минулого тижня фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України працювали з 13 картинами XVII-ХІХ століття з вінницького художнього музею. Реставраторка Катерина Коваль розпочинає свою роботу з дослідження картини та описує її походження. 

– Бачимо, що тут немає країв. Вони мають бути спочатку здубльовані, тоді натягнуті – робота має бути натягнута на підрамник і закріплена. Це не найскладніша робота і не потребує якихось хімічних досліджень чи огляду під ультрафіолетовими або інфрачервоними променями, – описує роботу з однією з картин Коваль. 

Інша реставраторка, Юлія Мачковська, працює з картиною, на якій почала відшаровуватись фарба. Аби повернути полотну первозданний вигляд, Юлія клеїла на неї цигарковий папір, а вже наступного дня знімала за допомогою вати і гарячої води. 

– Оцінюю стан живопису, можливо ще десь треба буде укріпити фарбовий шар. Якщо ж ні, то далі у втрати підводиться реставраційний ґрунт і ці втрати тонуються, щоб надати експозиційного вигляду картині. Наприкінці наноситься захисний шар лаку, – розповідає Юлія Мачковська. 

Фахівці реставрують лише ту частину картини, яка цього дійсно потребує. При цьому використовують техніку і матеріали, які застосовувались при створенні картини. 

– Це риб’ячий клей, кролячий клей, спеціальні реставраційні фарби, які не темніють. Тобто темніють, але тільки під час нанесення, – каже реставратор Володимир Папушенко

Він також показує фотографію картини “Маріанна Потоцька”, що була написана у першій половині XVIII століття. Там вигоріла фарба і порвалось полотно. Після реставрації всі ці недоліки зникли. 

– Цей прорив було зведено, підведено реставраційним ґрунтом, затоновано і покрито лаком, – розповідає Папушенко. 

Реставратори дають 10 років гарантії своїй роботі, але зазначають, що багато залежить від умов зберігання картин. 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.