У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї 2 вересня відкрили експозицію в межах діючої виставки «України щит» – «Кривавий бій під Терновими Подами: механізована рота 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь».
Як повідомляє Вінницька міська рада, це вшанування пам’яті вінничан, які загинули у 2022 році під час активної фази наступальних дій під селом Тернові Поди. Воно розташоване на кордоні Миколаївщини та Херсонщини.
Виставка розповідає про чотирнадцятьох полеглих воїнів, життя дев’яти з них обірвалося в бою 5-6 вересня. Саме у ці дні був останній найважчий бій. Так, імена бійців механізованої роти 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь» 59-ої окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка навічно вписані в історію України:
– Ігор Гудзенко (позивний «Вовк»);
– Олексій Братков (позивний «Брат»);
– Іван Паламарчук (позивний «26-ий»);
– Сергій Супрун (позивний «Замполіт»);
– Сергій Івановський (позивний «Град»);
– Роман Намок;
– Сергій Гаращенко;
– Павло Вахрушев;
– Василь Моргунов (позивний «Док»).
– Андрій Гуменюк (позивний «Рошен»);
– Сергій Небиш (позивний «Небо»);
– Андрій Якубенко (позивний «Ягуар»);
– Микола Черниш (позивний «Богатир»);
– Павло Демков (позивний «Тихий»).
Серед перших відвідувачів виставки – їхні рідні, близькі та побратими. У експозиції представлені біографія Героїв та їх особисті речі: посвідчення, шеврони, елементи військового одягу. Також тут є уламки снарядів та тубуси від РПГ, гільзи від патронів та ящики від боєприпасів.
Крім цього, у виставковій залі відтворили бліндаж. Усередині все як на передовій: посуд, лавки, буржуйка, горить свічка. На стіні – український прапор.
Створити експозицію допомогли рідні полеглих і бійці 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь». Відкриття виставки було просто неба. На площі Шевченка лунали гучні звуки козацьких барабанів, Гімн України та Гімн Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина». Виступав фольклорний колектив Народного ансамблю танцю «Барвінок».
Митці читали вірші та співали пісень, а на відеокадрах демонстрували фото самих бійців. І на вшануванні пам’яті Захисників усі присутні схилили голови у хвилині мовчання.
За словами завідувачки відокремленого підрозділу «Музею Мужніх» Вінницького обласного краєзнавчого музею Олени Гордієнко, виставка «України щит» наразі розповідає вже про сотню Захисників та Захисниць, які віддали свої життя в боях за Україну.
Це дуже актуальна тема, про яку ми сьогодні не просто маємо говорити, а кричати. Це основа культурно-просвітницької діяльності музею, патріотичного виховання молоді в тому числі, але, мабуть, і всіх шарів суспільства. До Дня захисників і захисниць України ми плануємо реекспозицію цієї виставки. Розглядаємо можливість по-новому її представити та ширше показати, – розповідає Олена Гордієнко.
Відвідати виставку можна кожного дня, окрім понеділка, з 10:00 до 17:00 у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, що розташований за адресою: вул. Соборна, 19. Вхід – вільний.
Фото – ВМР
Дякуємо!
Тепер редактори знають.