Публікації за датами

  • 13 Вересня/ 12:52

    Vinnytsia

    Публікація13.09.1812:52

    Автор:Юлія Плахтій

    У Вінницькій дитячій лікарні є платні послуги для пацієнтів без направлень. ВІДЕО

У Вінницьку дитячу обласну лікарню можна звертатись без направлення лікаря. В такому випадку консультації та послуги будуть платними, втім у медзакладі наголошують, що таким чином отримати допомогу та при цьому без хабарництва – можуть абсолютно всі.

Головний лікар Василь Паненко зазначає, що при зверненні у лікарню без направлення або при записі через сайт без наявного направлення, всім бажаючим буде здійснена консультація спеціаліста або необхідне обстеження. Для цього потрібно звернутись у вікно реєстратури №3. Послуги надаються всім громадянам України та інших держав. Оплата – офіційна, через термінали.

На сайті лікарні надано повний перелік таких послуг та їхня вартість. Головний лікар закладу наводить на своїй сторінці у Фейсбук узагальнений прайс-лист:

– Консультація лікаря: 41- 100 гривень

– Ультразвукова діагностика: органи черевної порожнини (комплексно): 84,49 гривень; для новонароджених (ОЧП+головний мозок+суглоби та кістки, комплексно) – 114,66 гривень.

– Рентгенографія: 70-100 гривень

– Загальний аналіз крові (розгорнутий): 59,66 гривень.

Пацієнти ставляться до наявності таких платних послуг добре, адже не завжди є можливість отримати направлення. Як зазначає у сюжеті UA: Вінниця головний лікар, те, що вартість послуг оплачується через термінал, кошти йдуть не “в кишеню” того чи іншого медичного працівника, а на покращення матеріально-технічної бази закладу та підвищення рівня якості надання медичних послуг.

Окрім того, головний лікар нагадує, що у випадку, коли у пацієнта є направлення – консультації є безкоштовними. Втім, за додаткові обстеження доведеться платити або звернутися до іншого медзакладу за місцем проживання.

Водночас, Василь Паненко зазначає, що якщо дитину до лікарні привозить “швидка допомога” та у випадках, коли потрібна невідкладна медична допомога, то всі послуги безкоштовні, в тому числі – лікування на стаціонарі протягом двох-трьох днів. “Персонал не має права вимагати кошти чи відправляти батьків в аптеку” – пише Паненко.

Також головний лікар пояснює, яким чином відбувався розрахунок вартості послуг:

“Вартість послуг розраховується відповідно до загальноприйнятих підходів економістами закладу. Складові вартості послуги, це витратні матеріали, знос обладнання і вартість робіт персоналу – остання до речі біля 5 грн. Далі розрахунки перевіряються економістами Департаментів охорони здоров‘я та економіки.

Потім розрахунки направлялись в Київ – у Державну регуляторну службу України, де знову перевірялись, уточнювались, повертались нам на внесення змін неодноразово і тільки потім затвердились. Процес затвердження вартості послуг зайняв півтора року. Ось така процедура, тобто не «отсебятіна». Це приватні фірми встановлюють вартість з розрахунку прибутку, а ми з розрахунку мінімальної рентабельності” – розповів Василь Паненко.

Нагадаємо також, що на початку липня у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні відбулося відкриття Сімейної кімнати Фундації Дім Рональда МакДональда. Вінниця стала другим містом в Україні, де влаштовано кімнату, в якій батьки та діти, які є пацієнтами лікарні – можуть відпочити у комфортній атмосфері.

Головне фото – np.pl.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.