Публікації за датами

  • 06 Жовтня/ 18:55
    Люди

    Публікація06.10.1718:55

    Автор:Валерія Жовтун

    У Вінниці зустрілися «Президент України» та «Ілон Маск», аби обговорити «соціалку» вінничан

Сьогодні, 6 жовтня, на Європейській площі, протягом кількох годин вінничани розмірковували над розвитком двох, мабуть, найважливіших сфер життєдіяльності міста: соціальної та охорони здоров’я. 

Обговорення відбулися в рамках заходу «Галявина ідей».  В результаті  вінничани “нагенерували”  ідеї, котрі чиновники обіцяють врахувати під час розробки концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року.

Читайте також: Вінничан запрошують стати міні-мерами і долучитися до розвитку міста

  • Ми маємо пам’ятати, що наше здоров’я залежить від чотирьох основних чинників і саме стан медицини впливає на 20%, – каже директор департаменту охорони здоров’я міськради Олександр Шиш. – А найбільше від чого залежить наше здоров’я це є наш спосіб життя. Він визначає 50% того, як буде збережено, зміцнено чи розвинуто наше здоров’я.
  • Ми маємо самі вкладати в своє здоров’я, як у найголовнішу інвестицію. І сьогодні ми зібралися саме для того, щоб поділитися думкою, як зробити так, аби здорових вінничан було якомога більше.

  • Ми дуже ретельно вивчаємо незалежні дослідження, уважно вивчаємо результати професійно проведених опитувань і  бачимо наші найслабші зони в місті –  це якраз «соціалка», охорона здоров’я та освіта,  – наголосив заступник міського голови Владислав Скальський.

Проблему “відставання” соціальних показників пан Скальський пояснив історичною складовою.

  • Це ще в радянські часи фінансувалося за якимось плановим методом, не згідно реальної потреби, а згідно якихось 5-річних, 10-річних планів. Тому зараз ідея в тому, щоб переформатувати всю діяльність повністю, базуючись на клієнтоцентричній моделі.

Тож сьогодні винесли робочий процес комунікації з містянами на одну із центральних площ міста, де вінничани могли б долучитися до генерування ідей, якими вони бачать соціальні послуги та послуги медицини у Вінниці. Метою «Галявини ідей» стала спроба зібрати якомога більше цікавих пропозицій, які зможуть покращити життя містян від самих же вінничан.

  • У нас також є розроблені анкети, за допомогою яких ми визначимо на скільки перспективним є розвиток соціального капіталу стратегічного напрямку вінничан, – розповіла експертка з соціальної сфери проекту «Інтегрований розвиток Вінниці» Світлана Ходакова. – Ми зможемо пропозиції від вінничан надати керівництву міста. І таким чином вінничани долучаються до створення майбутнього міста.

Своєрідним поштовхом до генерації ідей стала рольова гра «Розвиток соціальної сфери», де за сценарієм, вінничани «перетворювалися» у міського голову, депутатів, мешканців мікрорайонів міста, президента країни, відомих знаменитостей. За сценарієм представники влади та громадськості мали спільно підготувати програму розвитку соціальної сфери.

Так, наприклад, роль «Президента» дісталася Владиславу Скальському, а «Ілона Маска» зіграв голова громадської організації «Вінницький дебатний клуб» Олег Ходаков.

Вінницький «Ілон Маск» зробив акценти на розвитку громадського транспорту в місті та альтернативної енергетики.

  • А ще б я працював з соціальним капіталом. Щоб вони мали відповідальність за себе і за місто – каже «Ілон Маск». – У нас дуже велика кількість молоді, але наші застарілі моделі освіти не можуть задовольнити потреби сучасного світу. Ми повільно адаптуємося до його вимог. І у нас дуже не вистачає як формальної, так і неформальної реформи освіти.

Тоді як «Президент України», зробив акцент на тому, що роль президента дуже схожа на ролі директора великої компанії.

  • Основна роль – бути дуже яскравим і професійним HR-менеджером, щоб стежити за тим, щоб в кожному професійному питанні був конкретний професіонал, який добре розуміє процес і не переангажований політикою, – зуважив пан Скальський в ролі «Президента».

На площі також були розставлені намети у яких вінничани могли отримати консультації лікарів, а найменші жителі взяти участь у майстер-класах та конкурсі малюнка «Моя Вінниця у 2030 році».

  • Ідей багато, але головна з них – створити комфортне місто Вінницю з комфортними умовами лікування, медичної допомоги, гідними зарплатами лікарям, гідними умовами праці, – поділилася ідеєю експертка сфери охорони здоров’я проекту «Інтегрований розвиток Вінниці» Галина Сегеда.

Враховуючи те, що погода була прохолодною, то пропозиція з гарячими фіточаями від Вінницького обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію була найзатребуванішою, як для тих, хто брав участь у заході, так і для тих, хто проходив повз.

  • У сезон респіраторних захворювань актуальні продукти, що багаті вітаміном С, фіточаї, мед, – нагадала про корисні продукти медична сестра з дієтичного харчування санаторію Наталя Кухта.

Також вінничани змогли скористатися послугами «виїзних» лікарів від стоматологів до кардіологів, які всі в один голос говорили про цінність профілактики захворювань, а не лікування хвороб.

Крім того, охочі вінничани змогли перевірити в експрес режимі за 15 хвилин кров на ВІЛ-інфекцію. За словами представника обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом, такою можливістю скористалося близько 20 вінничан, переважно молоді.

Результатами рольової гри стали думки  вінничан про страхову медицину, підвищення культури здоров’я, зростання людського потенціалу, низьку взаємодію між громадськими організаціями і політиками тощо.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Валерія Жовтун
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.