-
16 Травня/ 17:51Новини
Публікація16.05.1717:51
У Вінниці зросли ціни на газ та гарячу воду
У травні вінничани починають сплачувати за споживання природного газу та гарячу воду більше: 6,96 гривень за кубометр газу і 76,11 гривень за кубометр гарячої води.
Гаряча вода подорожчає на 2,40
У “Вінницяміськтеплоенерго” повідомляють, що з 12 травня змінюється тариф на послугу з централізованого постачання гарячої води. Про намір зміни ціни на тариф на підприємстві повідомляли споживачів ще в листопаді минулого року, що в грудні будуть нові тарифи на гарячу воду. Тоді у “Вінницяміськтеплоенерго” підвищення тарифу аргументували 3% підвищенням тарифу на холодну воду, яка необхідна для виробництва гарячої.
Однак лише нещодавно національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову №279 від 16 березня 2017 року «Про внесення змін до постанови НКРЕКП, від 31 березня 2015 року № 1171», якою встановлено тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води. Постанова вже набула чинності, а з нею і нові тарифи на послугу з централізованого постачання гарячої води, яка надається комунальним підприємством міської ради “Вінницяміськтеплоенерго”. Про це повідомляють у прес-службі комунального підприємства.
Отже, у кого є лічильники на гарячу воду та підключені рушникосушильники до системи гарячого водопостачання, платитимуть 76,11 гривень за 1 куб. метр (з ПДВ), а за відсутності рушникосушильників — 70,35 гривень за 1 куб. метр (з ПДВ). До 12 травня це було відповідно 73,73 грн/куб.м (із рушникосушилками) і 67,96 грн/куб.м (без рушникосушилок).
Якщо лічильника немає, а таких користувачів, за даними “Вінницяміськтеплоенерго” – 13%, то доведеться платити за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання – 239,75 грн/міс. за одну особу, а без рушникосушильників – 221,60 грн/міс. за одну особу. Для споживачів без приладів обліку норматив споживання гарячої води становить 105 літрів гарячої води на добу.
Нова ціна на газ “з абонплатою”
У квітні вінничани у своїх платіжках так і не побачили ціну за спожитий газ. Все через перипетії із так званою абонплатою за газ, а фактично – платою за розділення послуги на транспортування газу до осель та обслуговування газових мереж. Таке нововведення мало запрацювати з 1 квітня, однак було призупинене через суспільний та владний супротив.
- У зв’язку з невизначеністю ціни на законодавчому рівні на момент виходу рахунку, нарахування по газу за квітень відсутні. ТОВ «Вінницягаз збут» просить вибачення за тимчасові незручності. Нарахування надамо найближчим часом в додатковій формі, – було надруковано на квітневих комунальних рахунках в графі «Газопостачання».
11 травня на сайті «Вінницягаз збут» з’явилося повідомлення про нову ціну газу для населення.
- З 1 квітня поточного року ціна на газ для побутових споживачів Вінницької області встановлена на рівні 6,96 грн за куб. м. Зміна ціни сталася відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 187 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» та рішень НКРЕКП, – ідеться в поясненні на сайті компанії.
Термін дії цієї постанови включно із ціною на газ для побутових споживачів – 4942 гривень за 1000 кубометрів – до 1 квітня 2018 року.
Цікаво, що на сайті «Вінницягаз збут» зазначено про вартість газу як товару, без урахування плати за послуги розподілу та транспортування, так і з врахуванням такої плати. І в результаті ця ціна для споживачів Вінницької області – 6957,90 гривень за 1000 куб. м.
Варто зазначити, що уряд вніс зміні до постанови Кабміну про надання субсидій за новими правилами з 1 травня. У цій постанові, №300 від 26 квітня 2017 року, є доповнення про субсидію на “послуги з транспортування та розподілу природного газу”.
Читайте також:
183 бойових зіткнення та мінус 1050 окупантів: зведення Генштабу та орієнтовні втрати ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.