У Вінниці знак «Пам’яті Небесної сотні та Героїв АТО» та інформаційне табло перенесуть на площу Тараса Шевченка

17:15
Become a Patron!

У Вінниці скульптурну композицію на честь Небесної Сотні та Героїв АТО, а також інформаційне табло, перенесуть на площу Тараса Шевченка біля Свято-Преображенського кафедрального собору. Площу Шевченка називають більш просторою у порівнянні з попередньою локацією, відтак обидва елементи пам’ятного знаку будуть розташовані поруч.

Як повідомляє Вінницька міська рада, на попередній локації такої можливості не було через особливості простору. Тепер «композиція поєднається в одному ансамблі більш гармонійно».

Також зазначається, що вибір місця поєднав різні епохи боротьби українців за свою свободу: від ідей визвольного руху Шевченка у ХІХ столітті до сучасного періоду ХХІ століття, коли народ захищає незалежність України.

– Ми переносимо об’єкти малої пластики з площі Європейської на площу Тараса Шевченка. Додатково оформлюємо камінь з цитатою Шевченка, як символом української волелюбності та патріотизму. Все виглядатиме красиво, і рідні загиблих воїнів будуть бачити, що їх близьких достойно вшанували, – каже директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Як нагадують в міськраді, меморіальний знак у вигляді тризуба із зображенням птаха, що падає, встановили у 2015 році для вшанування героїв новітньої історії України, які загинули за незалежність своєї держави. Для нього обрали місце у сквері біля Вежі Артинова, що межує із Меморіалом Слави, який вінничани сприймали як місце вшанування воїнів Другої світової війни. Але історики розкрили інший зміст – пропагандистська локація в центрі міста сформувалась радянською владою у вигляді Меморіалу Слави передусім для укріплення своєї ідеології і влади.

Відтак, зазначається в повідомленні, з початком повномасштабного вторгнення, усі міста України переосмислюють значення подібних місць пам’яті, які дістались українцям у спадщину з радянських часів:

– Саме тому сквер біля Вежі Артинова наразі трансформується і має стати міським простором для прогулянок та відпочинку. Таку ідею закладали вінничани 100 років тому, коли формували Генеральний план розвитку міста, і територію біля Вежі мали намір розвивати як сад. Але радянська влада кардинально змінила наміри громади і перетворила це місце на осередок пропаганди – так зване «місце слави» окупантів України, – підкреслюють в міськраді.

Фото – Вінницька міська рада

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.