Люди з інвалідністю, як і будь-хто інший мають власні потреби і хочуть працювати та отримувати зарплатню. В останні роки кількість працевлаштованих людей з інвалідністю зростає.
Протягом 2003-2005 років до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звертались 335 осіб, з інвалідністю. З 2006 року їхня кількість почала зростати. Про це повідомляє Вінницький обласний центр зайнятості в своєму прес-релізі. За останній рік кількість осіб з інвалідністю, які отримали соціальні послуги на Вінниччині сягнула 2239.
У роботі з цією категорією громадян в обласній службі зайнятості використовують методику кейсменеджменту. Це призначення особистого консультанта – спеціаліста центру зайнятості, в обов’язки якого входить проведення комплексної оцінки ситуації кожного такого клієнта і визначення на її основі заходів, що сприяють трудовій зайнятості. Завдяки такій комплексній роботі щороку нам вдається працевлаштувати трохи більше 30% від тих, хто звернувся за сприянням у працевлаштуванні, – розповідає директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.
Малий відсоток працевлаштованих пояснюється тим, що роботодавці пропонують для осіб з інвалідністю вакансії з мінімальною заробітною платнею. Навіть, якщо людина має вищу освіту та досвід роботи за конкретною спеціальністю – це не впливає на рівень зарплатні. Згідно з аналізом бази актуальних вакансій, протягом 2017 року роботодавці пропонували близько 525 вакансій, куди можна влаштуватись людям з інвалідністю за направленням з обласного центру зайнятості. 28% цих вакансій – некваліфіковані роботи.
Станом на 1 грудня 2017 року в обласному центрі зайнятості в статусі зареєстрованих безробітних перебуває 741 особа з інвалідністю. З них 44% мають різні рівні вищої освіти, 38% – професійно-технічну освіту, 18% – повну та базову загальну середню освіту.
Читайте також: За рік у Вінниці знайшли роботу майже сотня людей з інвалідністю
Фото: https://www.unian.ua/
Дякуємо!
Тепер редактори знають.