У Вінниці планують створити програму посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва у місті на 2017-2021 роки. Програма допоможе покращити бізнес-клімат у Вінниці, посилить конкурентоспроможність та допоможе підприємцям розвиватися не лише в місті, а й виходити на зовнішні ринки.
Сьогодні, 25 січня, у міській раді відбулася перша нарада робочої групи, яка візьметься за розробку цієї Програми.
Робоча група складалась з понад 30 фахівців: підприємців, консультантів, експертів проекту ПРОМІС, працівників департаментів міської ради та її депутатів. Як зазначив заступник вінницького міського голови Владислав Скальський, за його пам’яті це найбільша робоча група з одного питання.
- Важливо, щоб ця робоча група не обмежувалась лише постами у Facebook або піар-акціями. Ми маємо допомогти малому та середньому бізнесу створити такий документ, яким буде керуватися міська влада, – зазначив Владислав Скальський.
Фінансування розробки Програми у Вінниці забезпечить канадський Проект “Партнерство для розвитку міст “(ПРОМІС). Вони забезпечать фінансування у розмірі 100 тисяч канадських доларів, а за курсом НБУ на 25 січня це понад два мільйони гривень.
Як наголосив вінницький міський голова Сергій Моргунов, розвиток малого те середнього бізнесу – запорука розвитку України. А створення у Вінниці спеціальної Програми для конкуретного бізнесу допоможе місцевим підприємцям знайти підтримку та надійного партнера з боку міської влади. Якщо буде додаткова увага до малого та середнього бізнесу – покращення відчує вся Вінниця. Важливим аспектом при розробці програми є не лише створення нових робочих місць, а й збереження вже існуючих. Також важливо використання моделі інклюзивного розвитку бізнесу, а це передбачає включення всіх категорій населення до підприємницької діяльності.
Зазначимо, що Вінниця – не єдине місто, де розробляють таку програму підтримки місцевого підприємництва. Головний експерт з розвитку бізнесу проекту ПРОМІС Валерій Кокоть розповів, що над аналогічною програмою працюють ще у 15 містах.
- При розробці програми, ми враховуємо специфіку кожного міста. Вінниця гарно виділяється з-поміж інших. Разом з тим, є певні резерви, які можна використовувати. Крім того, з нашого проекту ПРОМІС ми залучимо п’ятьох консультантів у декількох сферах: маркетингу, торгівельно-промислової палати, з питань стандартизації.
Робота над розробкою Програми пройде у п’ять етапів:
Етапи 1-2: організація роботи та аналіз ситуації.
Етап 3: вибір стратегії посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва в місті.
Етап 4: формування та обговорення Програми в робочій групі.
Етап 5: затвердження Програми міською радою.
Валерій Кокоть показав робочій групі вже створений спільно з експертами ПРОМІС Бізнес-профіль Вінниці, у якому зазначено різні аспекти діяльності вінницького бізнесу та його підтримки з боку органів влади. На наступних етапах роботи над Програмою члени робочої групи оберуть ефективну стратегію конкурентоспроможності та формування самого документу та Плану заходів, який планується розробити у вигляді окремих проектів.
Попередньо заплановано, що всі етапи роботи над програмою завершать у березні. Тоді ж програма буде презентована, а її прийняття винесуть на одну із сесій міської ради.
Наразі експерти лише почали отримувати першу інформацію від вінницьких малих та середніх підприємств для об’єктивного аналізу ситуації. Однак, великою перешкодою на цьому шляху виявилось те, що чимало підприємств не бажають надавати інформацію про кількість найманих працівників, заробітну плату тощо.
Протягом робочої наради неодноразово звучала думка, що бізнес сам найкраще знає, чого потребує. Тому важливо безпосередньо опитувати підприємців, адже жодні експерти не можуть самостійно вирішити, що потрібно підприємцям для ефективного введення їх бізнесу.
- Якщо ми говоримо про те, що нам необхідно сформувати якісний документ, який буде створювати нові умови для формування малого та середнього підприємництва, то саме ці підприємництва повинні першими надавати інформацію для аналізу. На жаль, часто вони ховаються з податкових чи інших причин. Але потім вони говорять про те, що немає умов для ведення бізнесу. Для того, щоб зрозуміти які умови необхідно зробити, нам потрібно мати інформацію максимально, – наголосив Владислав Скальський.
Однак протягом найближчих двох тижнів підприємцям Вінниці запропонують заповнити анкету, щоб допомогти експертам визначити специфіку місцевого бізнесу та те, чого вони найбільше потребують. Експерти ПРОМІС наголошують, що братимуть до уваги лише ті підприємства, кількість працівників яких становить не більше 250 чоловік, а загальний обіг товарів чи послуг підприємства не перевищує 50 мільйонів євро.
- Часто я чую про те, що підприємцям стало важко працювати. Ті бізнес-моделі, які працювали у 90-х роках на базарі, сьогодні не витримують конкурентного середовища. Тому сьогодні малому та середньому бізнесу необхідно думати про те, яким чином можна змінити свою бізнес-модель для того, щоб ставати більш конкурентоспроможними, – підсумував Владислав Скальський.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.