Три години поспіль зі сцени міського Палацу мистецтв учора, 12 квітня, “валив” рок-н-рол. Фестиваль, присвячений дню народження цього стилю музиики та пам‘яті видатного рок-музиканта Чака Беррі відбувся 12 квітня. Саме цього дня уже багато років, з 80-х у Вінниці відзначають свято рок-н-ролу.
- У цей день збулася моя мрія, – каже президент Вінницького рок-клубу та ведучий фестивалю Олександр Шемет. – Сьогодні ми відкриємо справжній Вінницький рок-клуб з приміщенням, сценою, музикою, спілкуванням. Це волонтерський центр «Блокпост «Підкова»», колишній кінотеатр «Росія». На будівлі якого написано «Де», а ми там додамо – «Тут».
Перед початком концерту, здавалося, що глядачів буде небагато. Однак зовсім скоро порожніх крісел ставало все менше. Серед тих, хто прийшов на рок-фестиваль можна було побачити людей різного віку, статі, яких об’єднав рок-н-рол. Увесь вечір з облич глядачів не сходила усмішка, а найактивнішими фанатами рок-н-ролу виявились діти.
Фестиваль розпочали із історії знайомства про рок-музиканта Чака Беррі, який був у витоків рок-н-ролу. А його музику можна почути в кіно і навіть в космосі. Хіт «Johnny B Goode» учені відправили на кораблі «Вояджер» за межі сонячної системи разом із іншими надбаннями людської культури.
«Зараз це називають роком, а раніше це називали бугі-вугі, блюзом. Назви можуть змінюватися, але музика, яка надихає розум і серце, і навіть твоє тупцювання ногою в такт – усе воно тут. Назви цю музику рок, називай її джаз, називай її, як хочеш. Якщо вона змушує тебе рухатися, або ти просто кайфуєш від неї – вона з тобою, назавжди», – говорив Беррі.
І глядачі тупцювали ногами в такт, слухали із закритими очима, і посміхалися.
Женя Мельник із Тульчина першим відкривав вечір, занурюючи присутніх у світ рок-н-ролу. Джинс, футболка, окуляри – атрибути рок-зірки.
Юлія Зирянова – єдина рок-н-рольна солістка фестивалю. Вона своїм жіночим блюзовим голосом розбавила чоловічі тембри. Безперечно, виконавиця стане учасницею фестивалю жіночого року під назвою «Рокококо-ко», проведення якого анонсував Олександр Шемет. Створити такий фестиваль – в найближчих планах Вінницького рок-клубу.
Це – Василь Звєрєв – лідер гурту «Рок-сніжок», артист, телеведучий та переможець телешоу «Шанс». Він виконав кілька композицій російською мовою, а його німецькому хіту із залу підспівували грайливе «Ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-лай».
Вихованці вокальної студії Палацу мистецтв «Зоряна мрія» (художній керівник Ірина Воєнна) презентували дві сцени із рок-опери «Ісус Христос – суперзірка». І це все українською, здійснюючи ще одну давню мрію ведучого фестивалю.
Динозаври вінницького «металу» – гурт «Реактор» – вперше виступили у 1989 році. З того часу в них вийшло близько 20 альбомів. Перед виступом музиканти попередили глядачів, що їх творчість – це похідна від рок-н-ролу.
Це така собі суміш важкої музи та індастріал. У неї з’явилося щонайменше кілька прихильників, які одразу підійшли ближче до сцени. А родзинкою їх виступів, окрім цікавої манери співу, було несподіване закінчення композицій.
Для гурту «Подих світла» виступ – дебютний. Вінницький гурт приємно здивував авторськими композиціями українською мовою. Їх «Цунамі» і «Лети» – це розмови про кохання та стосунки. Кавери на англомовні хіти у виконанні гурту були, мабуть, не менш запальними та дратвовими від оригіналу. Микола – це чи не єдиний соліст за весь вечір, який чітко виспівував слова.
Хедлайнерами стали вінничанин, фіналіст телешоу «Х-фактор» Богдан Совик та гурт «OWL». До речі, у гурті грає брат Совика, а назва гурту в у перекладі з англійської означає «Сова». І навіть замість звичної перевірки мікрофону «Раз, два, три» – незвичне, але брендове «Уу» від соліста.
Вінницький стиляга встиг виконати композицію Чака Беррі, зізнатися в прихильності до його творчості та пожартувати.
- Свого гратимемо на ненашій мові, – анонсував Богдан Совик.
Музика «Народжений, щоб бути диким» із неймовірно сміливим варіаціями соліста на клавішах з допомогою гітари підкорила віртуозністю.
Закривав фестиваль Житомирський гурт «Heartbeats». Він вже не вперше у Вінниці і кажуть, що такого гучного рок-клубу як у Вінниці в них немає.
Хлопці грають у стилі блюз-рок і вже записали два альбома, з яких і виконали кілька авторських пісень. Глядачів вони просили уявити весілля на Фіджі, розповідали іспанською про Пабла із Колумбії, а ще співали про тигра.
Після концерту усіх охочих запросили на продовження спілкування та святкування до «Підкови».
Дякуємо!
Тепер редактори знають.