У декількох мікрорайонах міста та у Центральному парку волонтери встановили поїлки для тварин. Кожен вінничанин може допомогти, наповнивши миски водою. Незабаром волонтери планують потурбуватись ще й про спеціальні годівниці для тварин.
Загалом наразі волонтери встановили 20 поїлок. Їх розмістили у людних місцях: у парку, по вул. Київській, на Вишеньці, Сабарові та Тяжилові. За словами однієї з волонтерок, Каріни Макаренко, поїлки – лише початок турботи про безпритульних тварин. Про це розповідають у сюжеті телеканалу “ВІТА”.
Мешканців міста також просять не бути байдужими та наповнювати миски водою. Волонтери також нанесли відповідні координати на Google-мапі, аби містяни могли легше знайти поїлки для тварин.
Ветеринар Іван Левінський додає, що для тварин вода важливіша за їжу.
– Тварина може не їсти тиждень, або два. Вона не помре від цього. Але якщо тваринка не буде пити води протягом 3-4 діб, то буде зневоднення й будуть порушуватися всі метаболічні процеси, – розповідає ветеринар. – З урахуванням того, що високі температури, вода може застоюватись і, відповідно, розвиваються бактерії, які можуть спричинити різноманітні захворювання кишкового тракту.
До речі, в європейських країнах такі поїлки для тварин звичні й в різних містах України також почали проваджувати подібну практику. Вінничани також підтримали ініціативу зооволонтерів.
– Це добра справа, допомога тваринам. Це приклад майбутньому поколінню показувати хороші справи. А водичка – це просто якась елементарна річ, яка може допомогти врятувати життя тварині, – розповіла у сюжеті вінничанка.
Однією з ініціаторів такої допомоги тваринам була студентка Анастасія Троян. Розповідає, що спільно обговорювали дизайн поїлок, аби були яскравими та привертали увагу вінничан. Волонтери створили сторінку допомоги тваринам в Instagram. Там також можна знайти мапу розташувань поїлок на території Вінниці.
До речі, незабаром на вінницьких вулицях волонтери мають наміри встановити спеціальні годівниці для безпритульних тварин.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.