У Вінниці встановили ще п’ять “червоних лавок” з інформацією, як діяти у випадку домашнього насильства.
Як повідомляє Вінницька міська рада, Вінниця стала першим містом в Україні, що приєдналось до міжнародного проєкту “Червона лавка”. За словами директорки Вінницького міського центру соціальних служб Наталії Добровольської, загалом таких лавок у місті тепер шість.
Проспект Космонавтів, центральний парк, набережна “Рошен”, Вишенський парк та інші – не випадкові локації для встановлення лавки. По-перше, це жвава територія, де щодня буває чимало містян. По-друге, біля першої встановленої лавки на проспекті Космонавтів, буквально у декількох метрах від лавки, розташовано відділ Вінницького міського центру соціальних служб, – пояснює Наталія Добровольська.
Так, вона додає, що у місті також працює Денний центр соціально-психологічної допомоги для осіб, що постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Крім цього, у громаді функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.
Зазначено, що з початком повномасштабного вторгнення кількість випадків домашнього насильства збільшилася. Водночас, нині ситуація стабілізується.
Як додає начальник сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Вінницького районного управління поліції ГУ НП у Вінницькій області Валерій Кравчук, найбільше від домашнього насильства страждають жінки, лише 10 % звернень – від чоловіків:
Найчастіше звертаються у випадках психологічного насильства. Далі іде фізичне насильство. Багато людей може й не знати, що з ними вчиняють домашнє насильство. В Україні діє нове законодавство про протидію домашньому насильству. Зараз є чотири форми: психологічне, фізичне, економічне та сексуальне домашнє насильство. Все те, що стосується будь-якого приниження – це вже є психологічним насильством.
Нагадаємо, 10 грудня 2021 року Вінниця приєдналась до міжнародного проєкту з протидії домашньому насильству. Тоді на проспекті Космонавтів встановили яскраво-червону лавку, на якій десятьма мовами написано “Ні насильству”, а також встановлено табличку з інформацією куди звертатись, якщо потребуєте допомоги.
З питань протидії домашнього насильства можна звертатись за номерами телефонів “гарячої лінії”: 093 900 15 60 та 098 900 15 60.
Фото – Вінницька міська рада
Дякуємо!
Тепер редактори знають.