У Вінниці встановили «берлінську подушку» по вулиці Пирогова біля входу до Ботанічного саду. Обмежувачі руху також діють поряд з ліцеями №5 та №31, а до кінця тижня такий об’єкт з’явиться по вулиці Героїв Нацгвардії поряд з ліцеєм №32.
Як повідомляє Вінницька міська рада з посиланням на департамент транспорту та міської мобільності, пагорби безпеки замінили на так звані лежачі поліцейські, оскільки по чинних нормах вони вже не дозволяються. Директор департаменту Андрій Сорокін каже:
– Перші «берлінські подушки» ми почали встановлювати у місті у 2023 році, і пристрої новішого зразка ефективно показали себе в дії. Новими конструкціями ми облаштували аварійно-небезпечні ділянки доріг та пішохідні переходи поряд із закладами освіти. Переваги пагорбів безпеки у тому, що під час руху машин вони зменшують вібрації шляхом її конструкції.
Щодо нового об’єкта на вулиці Пирогова, Сорокін зазначає, що на цій ділянці спостерігається насичений потік не лише машин, а й пішоходів.
– Ділянка сполучає бережину Вишенського озера та аграрний університет. А також саме цю дорогу уподобали водії, яких люди називають «літунами» за їхні швидкісні маневри. Тож, дорожні пагорби убезпечать не тільки перехожих, а й самих водіїв від можливих аварій.
Також з’явилися пагорби безпеки й поряд з ліцеями №5 та №31 по вулиці Богдана Ступки.
– Ми мешкаємо у будинку Набережного кварталу, старший син навчається в ліцеї №5. До школи ходить самостійно. А ми знаємо, що не всі водії на цій вулиці пам’ятають, що тут поспішати не слід, тож їдуть, не пригальмовуючи. Тому заходи, які допоможуть зробити це примусово – це, в першу чергу безпека моєї сім’ї, — розповідає тутешня мешканка Оксана.
Нагадаємо, раніше нові «берлінські подушки» також встановили поряд з ліцеєм №19. Загалом за кілька місяців у Вінниці становили 5 таких об’єктів. Зокрема – на ділянках біля 5-го, 19-го, 30-го та 31-го ліцеїв. Нещодавно також пристрій заспокоєння швидкості машин встановили по вулиці Пирогова біля входу до Ботанічного саду.
«Берлінські подушки» виготовлені в м. Дубно за польським зразком та пройшли сертифікацію на використання в Європі. «Берлінські подушки» встановлюють на нерегульованих перехрестях та пішохідних переходах, піднятих над проїзною частиною та перед ділянками з недостатньою видимістю. Вони мають гарний коефіцієнт щеплення завдяки рельєфній поверхні. Перед місцями, де вони встановлені, є попереджувальні знаки про пагорб «збавлення швидкості 30 км/год».
Фото – ВМР
Дякуємо!
Тепер редактори знають.