Публікації за датами

  • 06 Листопада/ 10:53

    Vinnytsia

    Публікація06.11.1810:53

    Автор:Марина Однорог

    У Вінниці вп’яте організують конкурс молодих митців імені Натана Альтмана

Молоді художники, які працюють у сфері візуального мистецтва, вже вп’яте можуть стати учасниками Всеукраїнського конкурсу імені Натана Альтмана.

Головними вимогами до робіт традиційно залишаються актуальність, інноваційність та креативність, а також вік до 35 років. Конкурс триватиме з 15 листопада по 5 грудня, заявки можна подавати на адресу  [email protected].

Початок старту прийому заявок куратор конкурсу Олександр Никитюк повідомить на офіційній сторінці у Фейсбуці. Для участі потрібно надати фотографії або ескізи проекту, короткий опис (назва, концепція, матеріали виконання та в чому полягає інноваційність проекту), а також відомості про учасника (вік, місце проживання, освіта, творчий досвід).

Оцінюватимуть роботи мистецтвознавці, галеристи, організатори мистецьких подій із п’яти міст України і один із Польщі. Традиційно у фінал потраплять 10 кращих проектів, які презентують на виставці у Вінниці, троє з яких стануть переможцями. Точної дати наразі ще немає.

Вареники з кров’ю та патраний символ християнства: у Вінниці відкрилася виставка сучасного мистецтва ім. Альтмана

Як розповів Олександр Никитюк, конкурс дав хороший старт багатьом його переможцям та учасникам:

– Митці вписують свою перемогу в резюме, яке потім надають в різні інституції для власного просування, таким чином проект стає відомим в світі. Часто згадують у власних публічних  презентаціях в інших містах та за кордоном. Дослідження подібних практик та подальшого розвитку переможців конкурсу є головним індикатором успішності проекту, так на приклад такі художники, як Юрій Білей («Відкрита група») є одним з кураторів Українського павільйону на наступній Венеціанській бієнале, Сергій Радкевич (наш переможець) вже вдруге переміг в конкурсі Пінчук арт центру, Наталія Лісова стала стипендіаткою «Gaude Polonia», тощо. Для мене, як куратора- це важлива місія, яка дає Вінниці шанс бути присутньою на мапі важливих мистецьких подій в країні.

Олександр додає, що Вінниця, завдячуючи конкурсу, стає повноцінним учасником формування нової мистецької еліти країни, згідно з існуючою стратегією міста, особливо в сфері сприяння розвитку креативного класу, декларуючи головні пріоритети – сучасність, європейськість та інноваційність.

Читайте також:  Натан Альтман: художник з Вінниці, який розпочав «ленініаду»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог

Дякуємо!

Тепер редактори знають.