-
06 Листопада/ 12:29
Vinnytsia
Публікація06.11.1912:29
У Вінниці влаштують театралізоване дійство на честь української мови
З нагоди Дня української писемності та мови у Вінниці влаштують благодійне театралізоване свято “До мови рідної торкнімось душею”, в якому візьмуть участь представники відразу кількох вінницьких театрів.
Як йдеться на сторінці події у Фейсбук, дійство відбуватиметься цієї неділі, 10 листопада, о 16:00 у приміщенні Вінницького обласного молодіжного центру “Квадрат” (вулиця Театральна, 15).
Як повідомили Vежі одні з організаторів, незалежний театр-студія “ПТАХА, в театралізованому святі візьмуть участь понад 60 дітей, підлітків та молоді, які є учасниками театру-студії “ПТАХА”, народного театру-студії “Сьоме небо” ВНМУ ім. М. Пирогова та “Особливого театру” для дітей з синдромом Дауна, аутизму та ДЦП.
Що стосується останнього театру-студії, то цей виступ для його учасників буде першим, що відбудеться на професійній сцені.
День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Як зазначають організатори, в театралізованій формі учасники дійства покажуть шлях розвитку української мови від Нестора-Літописця до сьогодення. Театралізована вистава матиме тематичні блоки. Також кілька вінницьких письменників та громадських діячів подарують юним акторам книги.
На фейсбук-сторінці театру “Птаха” розміщено фото з репетицій:
“Птаха” – незалежний театр-студія створений 17 вересня 2016 року художнім керівником та режисером Мариною Ревенко на базі концертної організації. З 2018 року театр-студія «ПТАХА» працює на базі Центру іноземних мов та розвитку особистості «ZrazOK». “ПТАХА” є неодноразовим переможцем різноманітних театральних фестивалів.
Народний театр-студія “Сьоме небо” засновано в 2005 році на базі Вінницького національного медичного університету імені Пирогова. Театр є володарем Гран-прі І всеукраїнського молодіжного фестивалю кіно-театральної творчості “Зірки, що зійдуть завтра” міста Києва та переможцем міжнародних та всеукраїнських театральних фестивалів.
“Особливий театр” почав свою роботу у вересні 2019 року. Його учасниками є 20 дітей з синдромом Дауна, аутизмом та ДЦП.
Вхід на виставу – тільки за запрошеннями. Всі зібрані кошти будуть направлені на розвиток “Особливого театру” для дітей з синдромом Дауна, аутизмом та ДЦП. Водночас зауважимо, що всього залишилось десять запрошень.
Організатори свята: Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА, Благодійний Фонд Розвитку Людини, Благодійна Організація «Благодійний Фонд Центр «Розвиток», Центр іноземних мов та розвитку особистості «ZrazOK», «ПТАХА» незалежний театр-студія, «Сьоме небо» народний театр-студія ВНМУ ім. М.Пирогова, «Особливий театр», «LABIRINT» студія естрадного танцю.
До організації долучилися: Департамент інформаційної політики та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації; Вінницька обласна організація НСПУ; Видавничий Дім «Моя Вінниччина».
Дякуємо!
Тепер редактори знають.