Публікації за датами

  • 23 Січня/ 14:42

    Vinnytsia

    Публікація23.01.2014:42

    Автор:Vежа

    У Вінниці влаштують смолоскипну ходу на честь подвигу героїв Крут

29 січня патріотичні організації Вінниці влаштують в місті смолоскипний марш, аби вшанувати пам’ять героїв Крут: молодих українських військових, які стримували наступ російський військ на Київ 102 роки тому. 

Як повідомляють “Національні дружини”, хода у Вінниці розпочнеться о 18:00 від Вежі Артинова, що на Європейській площі.

“Тоді, 1918-го, коли більшовики розв’язали криваву війну проти українців, – кадрові військові відсиджувалися по диванах, а професійні політики дременули з небезпечного Києва. Натомість, молоді ідеалісти взялися за зброю.

Українська молодь під проводом жменьки вірних присязі та обов’язку старшин вистояла під Крутами, спинивши на кілька днів наступ на Київ. За цей час вдалося укласти Брест-Литовський мирний договір, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності.”, – ідеться в анонсі події.

 

Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) або 17 (30) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

 

У бою під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність. 

Сучасників особливо вразило поховання 27 сильних в повному розквіті сил юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти».

Вікіпедія

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.