Публікації за датами

  • 10 Квітня/ 19:12

    Vinnytsia

    Публікація10.04.1919:12

    Автор:Юлія Плахтій

    У Вінниці відкриють Центр виконання рішень, що допоможе “розібратися” з боржниками

Восени 2019 року у Вінниці відкриють “Центр виконання рішень” – установу, що надаватиме допомогу з будь-яких питань виконавчого провадження. Зокрема йдеться про виплату аліментів та погашення заборгованостей з виплати зарплат.

Про це розповіли сьогодні, 10 квітня, під час прес-конференції начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь та начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Андрій Сусков, повідомляє Вінницька ОДА.

Зокрема Юрій Круголь повідомив, що протягом останніх двох років такі центри відкрито в чотирьох регіонах. Їх відкривають в рамках реформування системи примусового виконання рішень та з метою забезпечення громадян відкритими інноваційними сервісами.

Як зазначено у матеріалі “Укрінформу”, Центр виконання рішень – це установа європейського формату, в якій громадяни мають можливість швидко та комфортно отримати допомогу з будь-яких питань виконавчого провадження. Зокрема йдеться про ситуації з боржниками. Установа фактично працює за принципами “прозорих офісів” та електронної черги.

У центрах сторони можуть отримати відомості виконавчого провадження в межах усієї країни, ознайомитись із матеріалами виконавчого провадження, отримати допомогу в оформленні документів та консультації. Також у таких центрах боржники можуть одразу оперативно погасити заборгованість.

Учасники сьогоднішньої прес-конференції повідомили, що на Вінниччині за три місяці 2019 року державними виконавцями відділів було надано консультації та роз’яснення близько 600 боржникам по виконавчих провадженням, 40 осіб, які не могли сплатити борги через відсутність доходів – було працевлаштовано.

Андрій Сусков наголосив, що першим пріоритетом реформи є добровільне виконання рішень. Перш за все, це – майнова економія 10% виконавчого збору від суми стягнення.

– Наприклад: Ви отримали рішення суду про стягнення заборгованості, за яким маєте заплатити іншій стороні 100 000 гривень. Якщо ви добровільно заплатите цю суму, то вам не треба буде платити ще й 10 000 гривень виконавчого збору, – пояснив Андрій Сусков.

В І кварталі 2019 року державними виконавцями області фактично виконано 11 856 виконавчих документів, стягнуто на користь фізичних та юридичних осіб понад 46 мільйонів гривень. На Вінниччині 5 тисяч 74 боржника було обмежено у праві виїзду за кордон, понад 5 тисячам – у праві керуванні автомобілем, стільки ж – у праві полювання, користування зброєю, ще 409 боржників оголошено в розшук.

“Нині 242 особи відпрацювали призначені їм суспільно-корисні роботи, стягувачам перераховано 413 157 гривень. Загалом, завдяки проведеній роботі станом на 03.04.2019 на Вінниччині стягнуто на користь дітей 41 553 355 гривень аліментів”.

Юрій Круголь зазначив, що реформа системи виконання судових рішень, яка передбачає впровадження європейських підходів у роботі виконавців, є дієвою та призводить до стійкої тенденції добровільного виконання громадянами та установами рішень суду.

Фото з сайту Вінницької ОДА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.