У Вінниці відкрили манікюрний салон, де працюють майстрині на візках. ВІДЕО

12:38
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці відкрили інклюзивний міні-салон «Кульбабка», в якому працюватимуть дві майстрині манікюру. Це стало можливим завдяки проекту «Соціалізація людей з інвалідністю через підприємницьку діяльність», який реалізовує  громадська організація «Гармонія».

Як повідомляє ТРК «ВІНТЕРА», у квітні цього року активісти виграли грант на 450 тисяч гривень, створили логотип, а саме «Кульбабку» і облаштували манікюрний салон, в якому працюють дівчата на візках.

Це перший такий кабінет у Вінниці, який розмістили у міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» за адресою: вулиця Винниченка, 5. Його облаштували меблями, необхідним обладнанням та матеріалами: лампами, стерилізатором для інструментів, фрезерами, кісточками, пилочками, гель-лаками тощо.

Першою нове робоче місце отримала вінничанка Юлія Воровська. Виданню «День» дівчина розповілащо фах майстра манікюру здобула у Центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Поділля» ще рік тому. Відтоді у пошуках роботи зверталася до багатьох салонів, але їй відмовляли через відсутність адаптованих місць або небажання власників витрачати кошти на їх облаштування.

– Я з 13 років пересуваюся на візку. Закінчила школу, курси, маю спеціальність, але роботу знайти складно. Відкрити власну справу також нереально, бо щоб надавати послуги з манікюру, потрібен стартовий капітал, – розповіла Юлія. – Тепер ми самі на себе працюватимемо разом із моєю колегою Наталею. Зароблені гроші витрачатимемо на заробітну плату, витратні матеріали та подальший розвиток соціальних локацій, не лише нашої.

Наразі в Юлії Воровської близько 20 клієнтів. Окремі з них хвалили майстриню перед журналістами за її охайність (дівчина працює в рукавичках і медичній масці) і за те, що цікавиться вподобаннями клієнтів.

Крім того у цьому манікюрному кабінеті можна придбати сучасні еко-торбинки, створені незрячими. У сюжеті «UA:Вінниця» йдеться, що це ще одна можливість для людей з інвалідністю заробити на прожиття.

У сюжеті також зазначили, що кабінет манікюру №9  це перша ініціатива соціального проекту «Кульбабка», мета якого – працевлаштувати людей з інвалідністю. Автор цього проекту Людмила Нецкіна зазначила, що за останній рік у Вінниці знайшли роботу чимало людей з інвалідністю, є три касири на візках, багато нечуючих отримали роботу, втім бар’єрів залишається достатньо.

– Досить часто люди з інвалідністю не вірять у свої сили і те, що їх можуть взяти на роботу, – розповіла Людмила Нецкіна. – Є і серед підприємців побоювання щодо працевлаштування людей з інвалідністю: вони не впевнені, що такі працівники зможуть виконувати увесь потрібний обсяг роботи. А ми пропагуємо те, що людина з інвалідністю якщо хоче – буде працювати.

Читайте також: Зламати стереотипи: у вінницькому супермаркеті працюють шість нечуючих касирів. ВІДЕО

У рамках цього проекту у Вінниці планують створити ще кілька робочих місць для людей з інвалідністю.  

– Ми маємо відкрити у двох торгових центрах кавові точки, поділилася Людмила Нецкіна. Перемовини з торговими центрами пройшли, вже є місця… Зараз якраз виготовляються меблі спеціально для того, щоб міг працювати бариста як на візку, так і з якоюсь іншою формою інвалідності.

Загалом у рамках проекту планують працевлаштувати 6-7 людей.

Головне фото – manikur.info