-
28 Листопада/ 17:20
Vinnytsia
Публікація28.11.1817:20
У Вінниці відбудеться прем’єра у «хуліганському» театрі
Театр «Хуліган» – про свободу у творчості та мистецтві. Саме такими обіцяють робити вистави директор театру та головний режисер.
Вже 13 грудня о 19.00 на малій сцені театру Садовського відбудеться прем’єра вистави «Птаха-невдаха» новоствореного театру «Хуліган».
Про концепцію нового театру розповіли його засновник Олексій Петренко та головний режисер Тарас Мазур в ефірі UA:Вінниця.
Олексій зізнається, що дуже любить театр і після завершення попереднього сезону, задумався над тим, що було би добре створити власний театр, щоб розвивати це мистецтво. Згодом чоловіка познайомили з режисером Тарасом Мазуром, вони обмінялися номерами телефонів і зрозуміли, що творитимуть новий театр разом.
Режисер Тарас Мазур: Вінниці не вистачає амбіцій і творчої злості
На той час Тарас Мазур інтенсивно працював над рок-оперою «Біла ворона», в якій була задіяна також велика частина акторів новоствореного «Хулігану». Після прем’єри розпочалася робота над репертуаром «Хулігана». Декілька тижнів тому відбувся допрем’єрний показ вистави «Птаха-невдаха» і своєрідна презентація нового театру.
Про свободу та вірність: вінницький театр відкрив сезон рок-оперою про Жанну д’Арк. ФОТО
Режисер Тарас Мазур розповідає, що для нього «Хуліган» – це ще один творчий спосіб самовираження:
– Це той випадок, коли хочеться якихось позаштатних творчих стосунків з цікавими людьми. Ще раніше, працюючи в театрі Садовського, були думки, щоб зробити щось своє, щоб були якісь речі, що дозволять мені розв’язати руки щодо творчих певних проектів, амбіцій і таке інше.
Режисер також додає, що приємним є і те, що театр Садовського – один із небагатьох, де творча особистість має багато свободи у втіленні багатьох ідей.
– Тому це не була головна причина. Напевно, просто багато творчої енергії, – сміється Тарас.
Режисер також пояснює і назву театру та запевняє, що творчий склад та матеріал не несе жодної загрози громадянам та державному устрою:
– Це хуліганство суто в творчому розумінні. Коли ми думали над назвою, то розуміли, що шукаємо якусь альтернативу і хочемо, щоб ця альтернатива давала нам більше свободи, а не навпаки. Ми вигадали назву, яка нам повністю розв’язує руки, де нас стримує тільки наша вихованість і, можливо, Конституція. А так, ми можемо практично все, нам це подобається і ми будемо намагатися зробити наше творче об’єднання максимально різноплановим і максимально цікавим.
Експериментують та хуліганять режисер та директор театру із форматими вистав. Відтак, прем’єрна «Птаха-невдаха» поєднає в собі класичний театр, імпровізацію, стендап та навіть елементи естрадно-концертних номерів.
– Вирішення вистави – це інтерактивна вистава, десь на 60% вона імпровізаційна. Там дуже багато речей, які будуть залежати безпосередньо від глядача, від його реакцій і від бажання брати або не брати участь безпосередньо у ході вистави. Є загальна канва, а все інше ми бачимо, працюючи з людьми, які прийдуть на виставу, – говорить Тарас.
Олексій додає, що кожна вистава буде різною: будуть додаватися нові жарти та емоції. Двох однакових «Птах-невдах» побачити не вдасться.
– Назва цієї вистави дуже відповідає саме назві театру. Ми вирішили в межах цієї вистави об’єднати кілька жанрів діяльності акторської і режисерської, але зробити це все цілісним, однією виставою. Думаю, нам вдалося, – говорить Тарас.
Щодо акторського складу, то наразі в «Хулігані» близько 10 акторів з Вінниці та Київського обласного театру. Наприклад, у прем’єрні виставі один актор з театру Садовського, а інший – з Київського обласного. Третьою ж головною героїнею стає випадкова глядачка із залу.
– Наша основна риса, що в нас працюють професійні актори. Принаймні, на сьогодні. Певне творче ядро – це троє з Київського обласного театру, це мої друзі з якими я давно працюю, багато різних проектів разом робили у різних містах України. Друге ядро – це актори з нашого театру Садовського. Моїм завданням було поєднати цих два ядра в одне, – говорить Тарас Мазур.
Режисер та директор театру зізнаються, що мають багато робочого матеріалу. Головне – це завжди мати місце, де його показати.
До речі, виставу «Птаха-невдаха» також можна буде побачити 18 та 22 грудня.
Слідкувати за новинами театру можна на його сторінці у Фейбуці.
Відео UA:Вінниця, фото – зі сторінки у фб театру
Дякуємо!
Тепер редактори знають.