У Вінниці відбудеться лицарський турнір на честь Героя Небесної Сотні

8:11
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цього місяця у Вінниці відбудеться лицарський турнір пам’яті Героя Небесної Сотні Максима Шимка. Глядачі зможуть побачити реконструкцію середньовічних боїв, а ще послухати виступи етно-рок колективів.

Лицарський турнір відбудеться у суботу, 24 жовтня, на площі перед колишнім кінотеатром “Росія” (вул. Соборна, 4). У розкладі проведення турніру вказано, що початок лицарських боїв з 12 години. Нагородження переможців та закриття турніру заплановано на 18:30.

Під час турніру можна буде побачити реконструкцію лицарських боїв, постріляти з лука, відвідати “середньовічне містечко”, побачити історичні костюми та обладунки, а також послухати виступи етно-рок колективів.

Змагання лицарів-реконструкторів проходитимуть у форматі повноконтактних боїв. Планують проведення у декількох номінаціях: “Щит-меч. Чоловіки, “Щит-меч. Жінки”, “5 на 5. Чоловіки”, “5 на 5. Жінки”. За узгодженням з учасниками та суддями можливе проведення додаткових номінацій.

До речі, вхід на територію проведення заходу – вільний.

Тим, хто бажає взяти участь у турнірі та лицарських боях цього року варто попередньо зареєструватись за посиланням ТУТ. Реєстрація триватиме до 22 жовтня.

Лицарський турнір присвячений герою Небесної Сотні, вінницькому історику-реконструктору Максиму Шимку. Вперше турнір був проведений 21 жовтня 2017 року у день народження Максима Шимка. Тоді фестиваль відвідали реконструктори з п’яти міст України, учасники волонтерського потягу «Труханівська Січ» та багато вінничан. Вже наступного року в турнірі взяла участь рекордна для Вінниці кількість лицарів – 65 бійців, які представляли 15 клубів України.

Максим Шимко народився у Вінниці 21.10.1979 року. Був учасником клубу історичної реконструкції “Білий Вовк”. Виготовляв реконструкторський одяг собі і друзям, допомагала йому в цьому мати. Ще в 2001 Максим Шимко був учасником акції “Україна без Кучми” у складі УНСО, в 2004 році став учасником “Помаранчевої революції”. Сприяв розвитку козацького руху. Коли розпочалась Революція Гідності, став до лав “4-ї Козацької сотні”. Вранці 20 лютого він був убитий пострілом снайпера на вулиці Інститутській. Ховали Максима як лицаря – в труну поклали шолом, меч, щит, предмети історичного одягу.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.