Фестиваль рівних прав та можливостей “InFest” відбудеться у Вінниці 4 грудня. Цього разу захід буде присвячений проблемі гендерно-зумовленого та сексуального насильства.
Як ідеться в анонсі, цьогоріч фестиваль у Вінниці відбудеться вчетверте, зокрема під час заходу говоритимуть про он-лайн тестування для виявлення насильства, застосування штучного інтелекту для прогнозування насильства та чат-бот для роботи з жертвами насильства.
– Проблема ґендерного насильства тривалий час залишалася і залишається прихованою, – пишуть в анонсі. – До цих пір в Україні повідомлення про випадки ґендерно-зумовленого та сексуального насильства є неповними через низку причин, зокрема таких як: стигма та культура мовчання; недосконала нормативно-правова база щодо реагування на сексуальне та ґендерно-зумовлене насильство; обмежений доступ жертв до правосуддя та спроможність органів влади розслідувати злочини.
В анонсі зазначають, що “впродовж 10 місяців поточного року до органів поліції у Вінницькій області надійшло 9213 звернень громадян про факти скоєння домашнього насильства, що на 18,5% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Із загальної кількості поданих звернень, більше 9000 подані жінками і 71 – неповнолітніми. В результаті скоєних злочинів 26 осіб загинуло”.
Цього року захід буде посилений напрямком “Інноваційні технології на захисті від насильства.”
ПРОГРАМА:
Світлана Ходакова – голова правління ГС “Інститут місцевої демократії “Відкрите суспільство;
Наталія Заболотна – директорка Департаменту молодіжної і соціальної політики Вінницької ОДА.
Ксенія Казачинська – адвокатка, юрисконсульт – Термінологія понять “сексуальне насильство”, “сексуальні домагання”. Приклади інших країн;
Заріна Маєвська – фахівчиня ГУНП у Вінницькій області – “Годі терпіти: усе про гендерне насильство щодо жінок в Вінницькій області”;
Олена Харитонова – кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри кримінального права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – “Концепція добровільності згоди”;
Микола Ябченко – ПРООН – “Чому важлива підтримка чоловіків, приклади He for She; BARBERSHOP; MeToo;
Анна Катрук – сімейний психологиня – “Межі сексуальності”;
Демонстрація відеороликів щодо протидії насильству;
Стандарти недискримінаційної реклами. Побачили приклад сексистської реклами – що з цим робити?;
Світлана Дубина – правозахисниця, голова правління ГО «ВІСЬ» “
Марічка Величко, Simo AR (Київ) з презентацією можливостей доповненої реальності. Доповнена реальність (augmented reality, AR) – результат введення у поле сприйняття будь-який сенсорних даних з метою доповнення даних про оточення і поліпшення сприйняття інформації;
Іван Мазур – Appsres, (Вінниця) – он-лайн тестування для виявлення насильства, застосування штучного інтелекту для прогнозування насильства, помаранчева кнопка безпеки, онлайн додатки та чат-бот для роботи з жертвами насильств;
Анна Савчинська – «Згода на секс».
Захід відбудеться за підтримки Українського жіночого фонду та Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА. Партнери фестивалю: ВТЕУ, Донецький Національний університет, Вінницький інститут Університету “Україна”, ГО «ВІСЬ», ГО “Поділля-Соціум”, ГО “Джерело надії”, ГО “Прогресивні жінки”, депутати обласної ради, представники депутатської групи «Рівні можливості».
Фестиваль “InFest” розпочнеться 4 грудня, триватиме захід з 14:00 по 19:00 в арт-кафе “ІнтерШик” та антикафе “Артинов” (вулиця Артинова, 12-а). Контактна особа – Любов Жерновська, телефон – 068 174 56 25, електрона поштова скринька – [email protected].
Нагадаємо, що у всьому світі розпочалася міжнародна кампанія «16 днів проти гендерного насильства», що ініційована у 1991 році Центром жіночого Глобального Лідерства. Кампанія розпочалася 25 листопада – у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, – і закінчується Міжнародним днем прав людини 10 грудня. Часові рамки кампанії були обрані, щоб символічно поєднати насильство над жінками та права людини, і наголосити насильство є порушенням прав людини.
На знак початку акції, 25 листопада о 17:00 приміщення Вінницької обласної державної адміністрації та Головного управління Національної поліції у Вінницькій області підсвітили у помаранчевий колір, який є офіційним кольором кампанії проти насильства.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.