У Вінниці відбудеться дводенний тренінг про відновлювальні джерела енергетики

8:35
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Українська кліматична мережа оголошує тренінг «Майстерня переходу міст на 100% ВДЕ». Захід відбудеться 27 та 28 травня у Вінниці. Запрошуються представники з усіх областей країни, але перевага надається учасникам з Вінниччини.

Спікерами та лекторами під час дводенного тренінгу будуть представники провідних екологічних організацій України. Основні цілі тренінгу — розробити інструмент для швидкої оцінки потенціалу переходу міста на 100% ВДЕ та виявити мотивацію міст для енергетичного переходу і роль громадськості.

— Енергетична стратегія України передбачає 25% ВДЕ (відновлювальної енергетики) до 2035 року, що вже є застарілою ціллю, оскільки технології розвиваються швидше. Децентралізація та енергетичні реформи створюють можливості для інноваційних партнерств в сфері ВДЕ, — пишуть організатори в анонсі.

Наприклад, у Славутичі створено перший енергокооператив з сонячною енергетикою, а в Берездівській ОТГ — з біомасою.

Цієї весни у різних містах України відбулося декілька студентських страйків за клімат, а кількість громадських організацій, що просувають перехід на відновлювальні джерела енергетики, постійно збільшується.

Представники Української кліматичної мережі зазначають, що для вирішення проблеми зміни клімату до 2015 року населення має перейти на 100% відновлювальні джерела енергетики. Та додають, що існує  наукове обґрунтування економічної доцільності переходу України на 91% ВДЕ до 2050. Незважаючи на це, перехід на 100% ВДЕ не розглядається як реальна альтернатива органами влади і не сприймається населенням. Потрібна аргументація здійсненності переходу на 100% ВДЕ на рівні кожного міста.

З чого починається такий перехід, які потреби громад він може задовольнити, яка роль кожного урядовця, чиновника та місцевого жителя? Та головне — яке наукове, організаційне та соціальне обґрунтування переходу громад на 100 % відновлюваної енергії.

Саме про це йтиметься впродовж двох днів разом із представниками природоохоронної організації «Екоклуб», екологічної організації «Еколтава», центру екологічних ініціатив «Екодія», міжнародного кліматичного руху 350.org та Житомирської міської ради, очільник якої першим у Східній Європі заявив про ціль переходу на 100% ВДЕ.

З програмою тренінгу можна ознайомитися тут.

Щоб відвідати захід потрібно заповнити форму за посиланням до 12 травня 12:00. Участь у тренінгу безкоштовна, а учасники та учасниці з інших міст забезпечуються проживанням і харчуванням. Перевага надаватиметься представникам і представницям, які працюють над темою ВДЕ.