Публікації за датами

  • 24 Липня/ 15:45

    Vinnytsia

    Публікація24.07.1915:45

    Автор:Дар'я Гоц

    У Вінниці відбудеться безкоштовний показ фільму до Дня боротьби із торгівлею людьми

Щороку 30 липня у світі відзначають день протидії торгівлі людьми. У Вінниці до заходів долучаються, як поліцейські, так і громадські організації та навіть кінотеатр.

У вівторок, 30 липня, з самого ранку працівники поліції розгорнуть декілька мобільних пунктів, де надаватимуть допомогу та консультації громадянам, які постраждали від торгівлі людьми. Так, з 10 до 13 години на залізничному вокзалі та на зупинці громадського транспорту біля центрального ринку працюватимуть інформаційно-консультативні пункти.

Цього ж дня у кінотеатрі “Родина” відбудеться безкоштовний показ фільму “Жінка в полоні”. Цей фільм демонструє життя жінки, яка 11 років провела в рабстві у звичайній угорській родині.

Це – про Маріш, 52-річну угорку, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Її позбавили документів, будь-якої власності, рідної доньки і навіть імені. Драматична історія Маріш свідчить, наскільки близькою і водночас незримою є проблема сучасного рабства.

Режисерка Бернадетт Туза-Ріттер познайомилася з жінкою на ім’я Ета, яка пишалася тим, що ніколи не працювала, але тримала кількох рабів. Серед них була і Маріш, яка виконувала всю роботу по господарству, а ще парцювала на місцевій фабриці. Ось тільки весь свій заробіток вона віддавала Еті.

Режисерці вдалося так довго та пильно знімати життя Маріш лише з дозволу Ети, яка встановила плату за зйомки, але завжди залишалася за кадром.

– Я дозволяю себе знімати, щоб люди побачили, як не можна поводитися з іншими, і що кожна людина заслуговує на повагу, навіть якщо вона втратила все, – розповідає Маріш.

Показ фільму у Вінниці розпочнеться о 16 годині. Тривалість – 90 хвилин.

Протягом семи останніх років на Вінниччині 58 особам було встановлено статус таких, що постраждали від торгівлі людьми. Серед них – 23 жінки та 35 чоловіків, в тому числі – три дитини. Минулого року в області було зафіксовано 16 постраждалих від торгівлі людей осіб.

Вінничани найбільше постраждали від того чи іншого виду торгівлі людьми у Росії (здебільшого йдеться про роботу на будівництві), також зафіксовано випадки у Чехії, Білорусі, Польщі, зоні АТО, Криму, Італії, Франції, Чехії, Індії, Фінляндії, Німеччині, Шрі-Ланці, Йорданії та Туреччині.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.