У Вінниці вчителя офіційно звинуватили у булінгу школярів

11:55
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці цього року стався один випадок, коли на шкільного учителя склали адмінпротокол через булінг стосовно своїх учнів. Задля попередження та уникнення дитячого цькування, минулого тижня у закладах освіти відбулися ряд заходів з протидії булінгу.

Як повідомляє відділ комунікації поліції Вінниччини, з початку року поліцейські ювенальної превенції склали один протокол на вчителя однієї з шкіл (стаття 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення – булінг учасника освітнього процесу). Як йдеться на сайті поліції, вчитель чинив на дітей психологічний вплив, наразі адмінматеріали по цій справі скеровані до суду. Загалом в області впродовж року зафіксовано п’ять фактів булінгу

Булінг – загальний термін, яким означають систематичні переслідування з образами, цькуванням, упереджене ставлення у навчальному закладі. Зазвичай, термін означає переслідування серед учнів, рідше зустрічається цькування учнів вчителями, ще рідше — цькування вчителя учнями. (Джерело: glavcom.ua)

Прикладом булінгу можуть бути: поламані особисті речі у школі, образи в соцмережах, фізичне знущання, розірване шкільне приладдя, жувальна гумка у волоссі. Ознаки того, що дитина може потерпати від булінгу: у дитини мало друзів, вона боїться ходити в школу, вдає хвору, раптом починає погано вчитися, ходити до школи довгим не логічним шляхом, повертається додому похмурою, просить гроші, аби відкупитись від однокласників. (Джерело: відео UNICEF Ukraine “Бачити менше”)

Аби захистити та попередити випадки булінгу, протягом тижня, з 16 по 20 вересня, працівники ювенальної превенції у різних закладах освіти влаштували, лекції, квести, ігри, флешмоби та покази фільмів для дітей, вчителів та працівників навчальних закладів про поняття булінгу, ознаки та види, відповідальність за його вчинення та можливі механізми реагування на такі випадки, захист постраждалих від булінгу. 

 

 

Зокрема, з учнями старших класів ювенальні поліцейські змоделювали ситуацію знущання над дитиною та спостерігали за поведінкою інших учнів, які не знали, що це був експеримент. Після цього відбулась дискусія щодо вирішення цієї ситуації. Крім цього, учням показували мультфільми та відеоролики про важливість дружби, поваги один до одного, неприпустимість фактів цькування. В тому числі діти переглянули мотиваційне відео “Де брати любов до тих, хто тебе принижує або ігнорує?” Ніка Вуйчича, австралійського мотиваційного тренера та проповідника.

 

 

Булінг тягне за собою штраф від 850 до 1700 гривень (50-100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), за скоєний вдруге або ж групою осіб – до 3400 гривень (100-200 неоподаткованих мінімумів) або від 40 до 60 годин виправних робіт.

Головне фото: llt.multycourse.com.ua

Читайте також: #ВсеЩоТебеНеВбиває: чи цькували у школах відомих вінничан і чому “Pianoбoй” запустив флешмоб про булінг

Читайте також: Вінницька школярка ініціювала проект проти цькування у школі. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.