У Вінниці у 11-річної дівчинки зі шлунку видалили утворення з проковтнутого волосся

13:11
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці у 11-річної дівчинки зі шлунку видалили утворення зі скопичення волосся, а також домішків їжі та нігтів. Дитина виписана зі стаціонару в задовільному стані.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради”, у дівчинки був трихобезоар шлунку.

 

 

 

Так, батьки дитини звернулися до дитячого хірурга зі скаргами на періодичне блювання дитини, щемлячий біль у животі та випинання в епігастральній ділянці, при пальпації виявили тверде щільне утворення. Дитина була госпіталізована у хірургічне відділення №2 КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради”.

Дівчинці здійснили фіброгастродуоденоскопію, в результаті якої виявили об’ємне утворення, що заповнювало усю порожнину шлунку з продовженням у дванадцятипалу кишку. Утворення складалося зі скопичення волосся та домішків їжі й нігтів. Ендоскопічно встановлений діагноз – трихобезоар шлунка.

Медики вказують, що, враховуючи великий розмір утворення, ендоскопічно видалити його було не можливо. Тому мультидисциплінарна комісія прийняла рішення про оперативне втручання. Операція була успішно проведена командою хірургів хірургічного відділення №2 КНП “Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради”. Після операційний період пройшов без ускладнень. Дитина виписана зі стаціонару в задовільному стані.

Довідка: Трихобезоар — це щільне утворення в шлунку людини, що складається з проковтнутого волосся, частинок їжі і шлункового слизу. За своєю клінічною картиною дуже схоже на пухлину, тому необхідне проведення ретельної діагностики.

Найбільш часто така проблема зустрічається у дітей, особливо у дівчат з довгим волоссям. Це основна причина появи волосяних грудок. До групи ризику входять діти від восьми років, у яких є шкідлива звичка жувати кінчики свого волосся. Таке порушення поведінки може бути обумовлено наявністю у дитини:
– істеричної поведінки;
– стресу;
– нав’язливих думок;
– вродженних вад розвитку шлунково-кишкового тракту;
– порушення інтелектуального розвитку;
– психічних відхиленнь;
– самоагресії (проявляється в вириванні власного волосся);
– девіантної поведінки

Фото зі сторінки лікарні