У Вінниці судили екс-начальника ДАІ за кермування «під градусом»

14:29
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Сьогодні, 18 жовтня, у Вінницькому міському суді було нетипово багато журналістів. Усі прийшли знімати судове засідання, де розглядалася справа про адміністративне правопорушення, вчинене колишнім начальником ДАІ Вінниччини Миколою Сіманчуком, котрого патрульні зупинили начебто за водіння в нетверезому стані.

Та щоб потрапити до судової зали з можливістю вести аудіо- відео- та фотозйомку, виявилося, треба було пройти фейс-контроль у головуючого судді. Ним був сам голова Вінницького міського суду Андрій Михайленко.

img_2827

– А що, такий великий резонанс, що преса прийшла? – здивувався суддя. При цьому він гортав стос клопотань, поданих журналістами та операторами, аби суд дозволив вести зйомку та запис. Сказав, що без цього ніяк – «такий порядок».

Побачивши кілька фотокамер, суддя вирішив причепуритися: «А що, може мене на всю Україну покажуть». За кілька хвилин він повернувся вже у мантії.

img_2819

Усі зайшли до зали. Коли ж в двері зали постукав незнайомий хлопчина і попросився бути вільним слухачем, відповідь судді була категоричною – «не можна».

Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» № 192-VIII від 12 лютого 2015 року внесено зміни до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та передбачено, що учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.

На початку засідання пан Микола Сіманчук, котрий прийшов сам і захищав свої інтереси без адвоката, заявив, що не є публічною особою, тому попросив би суд проводити засідання без представників ЗМІ. Суддя дане усне клопотання відхилив і продовжив розгляд.

img_2799

Суть справи

2 жовтня 2016 року екіпаж патрульних на вулиці Соборній помітив автомобіль «Тойота ленд крузер», котрий рухався головною вулицею міста в заборонений час. Зупинилася автівка аж на вулиці Артинова. Водієм виявився Микола Сіманчук, котрий з 2006 до 2009 року був начальником вінницької державтоінспекції. Водій пояснив, що поспішав. Одному з патрульних здалося, що водій був нетверезим, і попросив пройти освідування на алкоголь. Дути в алкотестер водій відмовився, погодився на штраф за проїзд по Соборній – 250 гривень. Оскільки була складена постанова про адмінпорушення, водій не міг більше кермувати, а тому  зателефонував другу, котрий сів за кермо замість нього та покинув місце зупинки. Згодом, як заявив Микола Сіманчук, він самостійно заявився в обласний наркодиспанер, де через дві години здав необхідні аналізи та отримав висновок лікаря – «тверезий».

Висновок лікаря та відеозапис із камери патрульного суддя долучив до справи. У п’ятницю, 21 жовтня, засідання продовжиться. До зали суду планують запросити лікаря, котрий видав довідку Миколі Сіманчуку.

«Суд оголошує перерву, прошу журналістів покинути залу» – сказав суддя Андрій Михайленко.

– Навіщо подавати письмове клопотання на зйомку? Закон цього не вимагає, – запитуємо наостанок

– Бо я ж маю знати, хто до мене на суд прийшов.

– Але ж я можу це робити без письмових клопотань?

– Вибачте, у мене перерва, – відповів на прощання голова Вінницького міського суду.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.