-
01 Листопада/ 13:18Новини
Публікація01.11.2513:18
У Вінниці суд збільшив розмір застави підозрюваному у масштабному шахрайстві з банківськими рахунками
У Вінниці апеляційний суд збільшив розмір застави підозрюваному у масштабному шахрайстві з банківськими рахунками громадян.
Про це повідомляє “Вежа” з посиланням на Вінницький апеляційний суд.
Чоловік діяв у складі групи. Вона створювала та використовувала підроблені інтернет-сторінки, електронні сервіси й банківські посилання, що імітували справжні сайти фінансових установ. Потерпілі, коли вводили свої банківські дані, фактично передавали доступ до рахунків зловмисникам. Так підозрювані заволоділи значними сумами коштів громадян.
Справи кваліфікується як:
– ч. 3, 5 ст. 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, вчинене у великих та особливо великих розмірах або за попередньою змовою групою осіб;
– ч. 2 ст. 361 КК України — несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних, автоматизованих або інформаційних систем.
За такі дії передбачено покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Суд першої інстанції 23 жовтня обрав чоловікові запобіжний захід – тримання під вартою строком на 60 днів, але дозволив внести заставу у розмірі 242 240 грн (80 прожиткових мінімумів). Прокуратура вважала цей розмір занадто м’яким. Причина – підозрюваний може впливати на свідків, переховуватись від слідства або продовжити злочинну діяльність, і подала апеляційну скаргу.
Що стосується позиції апеляційного суду, то колегія суддів дійшла висновку, що ризики підтверджені матеріалами справи, а інкриміновані злочини належать до категорії особливо тяжких. Тому апеляційна скарга прокурора задоволена частково, а ухвалу суду першої інстанції — скасували.
У висновку апеляційний суд постановив:
– залишити підозрюваного під вартою строком на 60 днів — до 20 грудня 2025 року;
– збільшити розмір застави до 1 211 200 грн (400 прожиткових мінімумів).
У разі внесення застави на чоловіка будуть покладені такі обов’язки:
– прибувати на виклики слідчого, прокурора та суду;
– не залишати межі міста без дозволу;
– повідомляти про зміну місця проживання;
– не спілкуватися зі свідками та потерпілим;
– здати паспорти для виїзду за кордон.
Ухвала апеляційного суду набрала законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Ілюстрація – www.nta.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.