У Вінниці створюють мурал до 300-ї річниці від дня народження Григорія Сковороди. ФОТО

18:02
Become a Patron!

У Вінниці створюють мурал, присвячений 300-ій річниці від дня народження видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, музиканта та педагога Григорія Сковороди. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, ініціатива створення муралу належить Культурній асоціації «Новий Акрополь». А ідея створити мурал до 3 грудня (дати народження Григорія Сковороди) з’явилася ще у квітні. Так, після знищення росіянами Музею Сковороди на Харківщині її натхненники ще дужче упевнилися у важливості реалізації свого задуму. Ескіз муралу розробила ілюстраторка та графічна дизайнерка родом із Вінниці, яка нині проживає в Австралії, Катерина Бонецька.

На муралі розмістили рядок із 22-ої пісні «Саду божественних пісень» мислителя – «Розпошир удаль зір свій…». За словами ініціаторів проєкту, кожна деталь має символічне значення.

Символ кола займає у творчості Сковороди особливе місце. Це стародавній символ вічної мудрості, вічної філософії. Ця мудрість є початок і кінець, мета всього. А лелеки – це саме ті птахи, які підіймають наш погляд і кличуть нашу душу. Вони уособлюють рідну домівку і продовження роду, піклування один про одного. У своєму філософському трактаті «Кільце» Сковорода порівнює людину, в душі якої пробуджується світло Істини із сонцем на світанку, із лелекою, який будує храм на твердині Істини, що здіймається над бурхливим морем життєвої метушні, – каже волонтерка Культурної асоціації «Новий Акрополь» Юлія Каменщикова. 

Будинок №21, на якому створюється мурал, розташовано на вулиці Григорія Сковороди (донедавна це була вулиця Пушкіна). Його обрали для стінопису майже за пів року до чергового етапу перейменування топонімів міста. Тоді ніхто навіть і гадки не мав, за яку назву вулиці проголосують містяни.

Мурал створюється виключно за донати небайдужих вінничан і друзів міста, які можна зробити за ЦИМ посиланням. Наразі надійшло вже 28 тисяч із необхідних 40 тисяч гривень. За ці кошти вдалося виконати левову частку робіт.

Зазначають, що художник Олександр Никитюк намагається використати по-максимуму кожну погожу днину. Він працює від ранку і до настання вечора. Зізнається, це далеко не перший стінопис на його рахунку, однак, він виявився надзвичайно особливим. Художник пише мурал спеціальними акриловими фарбами, а згодом для більшого захисту покриє його  шаром лаку. Масштаби художнього полотна – майже 105 квадратних метрів:

Я долучився до виконання муралу, бо наша Перемога – це не тільки армія, але й дуже важливий і той фундамент, на якому базується Україна, наша філософія, ідеологія, ментальність і цінності.

Фото – Вінницька міська рада

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.