-
21 Лютого/ 09:50Новини
Публікація21.02.1709:50
У Вінниці створили “штаб блокади” торгівлі з ОРДЛО: кількість учасників не розголошують, частина АТОвців – проти
Вінничани створили у місті штаб блокади торгівлі із окупованими територіями, звідки щотижня відбувається відправка протестувальників.
Штаб функціонує за адресою: вулиця Соборна 72, офіс 109. Остання із відправок відбулася у п’ятницю, 17 лютого. Про це журналісту VежА розповів майданівець та один із активістів блокади Микола Кондратюк.
- Ми займаємося ротацією хлопців, які їздять туди на блокаду. Більше 80% «блокадників» – це фронтовики із АТО. Вони самі називають себе фронтовиками, а не АТОвцями – це значить, що ці люди безпосередньо брали участь у боях на перших лініях. Бо АТОвцями називають всіх, хто там побував чи ніс службу в «сірій зоні», і не всі АТОвці бачили справжню війну. Так-от, вони знають, якою важкою ціною на фронті дається просування вперед хоч на 50 метрів. Тому торгівля із окупантами, це, фактично, фінансування їх збройних формувань, – пояснює позицію власну й активістів Микола Кондратюк.
За його словами, вінничан зараз на блокаді багато, і вони стали одними з перших, хто став на блокпостах, аби перекрити шлях торгівлі із ОРДЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей). На уточнюючі запитання, скільки саме вінничан беруть участь у блокаді або були відправлені туди “штабом” (хоча би приблизно), Микола Кондратюк відповісти не зміг.
- Але стояти вони готові до останнього, – резюмував майданівець.
Водночас інші відомі фронтовики, зокрема учасник боїв за Донецький аеропорт Андрій Грачов категорично засуджують участь АТОвців у подібних штабах і загалом у блокаді, організованої представниками “Самопомочі” Семеном Семенченком та Єгором Соболєвим.
“Це дві політичні шмари (лексику збережено – ред.), які зараз використовують дні пам’яті за Небесною Сотнею для власного особистого піару”, – сказав Андрій Грачов у коментарі телеканалу NewsOne 19 лютого перебуваючи на Майдані Незалежності у Києві. На думку Грачова, у блокаді беруть участь “ідейні хлопці”, яких використовуються з політичною метою “маргінали типу Семенченка”
Додамо, що блокада залізничних шляхів на Донбасі розпочалася із того, коли стало відомо на широкий загал, що вугілля українці закуповують на заводах, котрі розташовані та тимчасово окупованих територіях. Вчора, 21 лютого, стало відомо, що Єнакіївський металургійний завод і ПАТ «Краснодонвугілля», що входять до групи «Метінвест» і розташовані на окупованій території, зупиняють виробництво через блокаду залізничного сполучення в зоні АТО.
Водночас блокаду засудило керівництво держави, зокрема Президент і Прем’єр-міністр, розцінюючи це як підприв енергобезпеки України та пояснюючи, що українські ТЕС не можуть оперативно перейти на інші види вугілля, окрім тих, що видобуваються в ОРДЛО. Блокаду також засудили лідери Європейських країн.
19-20 лютого прихильники блокади намагалися прорватися до Адміністрації Президента у Києві і встановити там “редут” у вигляді намету, але були відтіснені правоохоронцями.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.