Перший в Україні меморіал загиблим медикам у зоні проведення бойових дій на Сході України збудують у Вінниці. Відповідне рішення погодили депутати обласної ради під час останньої чергової сесії 24 березня.
Фактично, проектом пам’ятного знаку та збором коштів займалися самі медики та учасники АТО. Депутати лише дали згоду на його встановлення та виділили для цього необхідну ділянку на території Вінницького медичного коледжу імені академіка Заболотного (вул. Пирогова, 57). «За» проголосували 63 депутати із 69 присутніх на сесії.
- Ми неодноразово обговорювали даний проект пам’ятного знаку і місце його встановлення і з профільними департаментами, і з волонтерами, і з бійцями. Дійшли висновку, що територія медичного коледжу у Вінниці є найкращим місцем встановлення меморіалу. Хоча б тому, що серед загиблих медиків є троє військових лікарів, котрі є випускниками коледжу. Це загиблі Віталій Вашенюк, Дмитро Герасимчук та Сергій Рокіцький. Всього з Вінниччини загинуло шість медиків, а по Україні нині вже є 72-є полеглих лікарів, – повідомив журналісту VежА один із ініціаторів встановлення пам’ятного знаку Юрій Козак, учасник медичної служби під час Революції Гідності.
Щодо самого проекту меморіалу, то йог автором є київський скульптор Борис Данилюк. Пам’ятний знак планується виготовляти із граніту. Виглядає він наступним чином: це гранітні колони, які стоять на мармурово-гранітному хресті. Вгорі на мармурі – нікелева вставка у вигляді прицілу – «бо на передовій медики буквально перебувають під прицілом». Приціл накладено на шматок такої ж нікелевої пластини у вигляді кінострічки. А на стрічці – кадри з життя військових медиків: ось вони відтягують солдата, ось перев’язують рани, а далі стрічка обривається – як і життя полеглих лікарів.
- Ми хотіли завершити встановлення пам’ятного знаку до Дня медика, що відзначається у третю неділю червня. Але ми ще продовжуємо збір коштів своїми силами. Попередньо рахували вартість – десь 250 тисяч виходить. Вже чималу частину назбирали, і кошти потроху надходять. Ось на сесії облради депутати нам також допомогли – зі своїх гаманців пожертвували три тисячі гривень. Плануємо тепер, що маємо впоратися до Дня міста Вінниці й відкрити меморіал на початку вересня, – запевнив Юрій Козак.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.