Сьогодні, 25 серпня, у Вінниці розпочався триденний благодійний фестиваль “Ticket to the SUN 2023”. Його влаштували на території колишнього дитячого санаторію ім. Коцюбинського (вул. Синьоводська, 243).
На фестивалі територія розділена на декілька зон, зокрема це локації для проведення майстер-класів, лекцій, ігор, для музичних виступів та творчості, а також окремо облаштували барахолку. Загалом на початок першого дня фестивалю сьогодні на денну частину програми тут зібралося кілька десятків відвідувачів.
Як зазначалось раніше, фестиваль є благодійним. Усі кошти, отримані з продажу квитків, будуть спрямовані на підтримку ЗСУ. Крім того, протягом трьох днів тут триватиме також благодійна барахолка.
Однією з перших подій фестивалю став воркшоп з сортування сміття. Представниця підприємства «Еко-Сервіс» розповідала слухачам про обсяги відходів, що генеруються людиною, а також важливість їх сортування та переробки. Спікерка зазначила, що вінничани щодня генерують 400 тонн сміття, і наголосила про небезпеку, яку для людства становить пластик.
Далі на основній сцені о 14:00 почав свій виступ поет, еко- та громадський активіст Сашко Обрій. Він читав вірші, перш за все, про природу і свій край (він – з Миколаївщини). Поет також представив свою збірку “Сокира Сатири”. До слова, чоловік – родом з міста Южноукраїнськ Миколаївської області. Він уже півтора року бореться за перейменування рідного міста на Гард, позаяк недалеко від цього міста був центр Гардівської (Бугогардівської) паланки Запорізької Січі.
По закінченню виступу поета, о 15:00 в Еко-Лекторії розпочали презентацію “Зеленого курсу Вінниці”. Спікеркою була Ольга Ремешевська – директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міськради.
Серед іншого, йшлося про концепцію розвитку малих річок, яка передбачає паспортизацію та адаптацію таких водних об’єктів у нашій громаді, в тому числі на приєднаних територіях. Ремешевська зазначила, що важливою є просвітницька робота щодо різних екопроєктів.
У цей же час на головній сцені локації радував поціновувачів якісної музики, граючи свою колекцію вінілу, Дмитро Хоменко. Також на території фестивалю функціонує алея майстрів, де можна взяти участь в різноманітних майстер-класах. Наприклад, тут можна спробувати себе у гончарстві, створити екопринт на шопері або долучитись до митецької ініціативи Алана Меєра.
Так, митець з Німеччини сьогодні пропонував усім охочим помалювати. Сьогодні картини малюють діти, але згодом ще мають долучитись місцеві митці. Художник очікує створити таким чином серію робіт і влаштувати виставку – перш за все у Вінниці, а надалі, якщо вийде, то в Івано-Франківську та Львові. Художник розповів, що торішня серія робіт, яка створювалась біля Вежі у Вінниці, виставлена у Берліні. Так само художник хотів би зробити і з цьогорічною серією робіт.
Наступна зона фестивалю – “Garden”, перлиною якої є лаундж-зона, створена харківською ГО «Коло Лісу». Діяльність організації спрямована на особистісний розвиток через йогу, цигун тощо. Сьогодні її представники на фестивалі проводили майстер-клас з акторської майстерності.
Керівник ГО Богдан Гвєздало зазначає, що ГО вже відновила свою діяльність у Харкові, але в планах є створення мережі по Україні, початок створення мережі, в якій Вінниця буде одним з перших міст.
Поряд з простором «Коло Лісу» також присутня виставка гамаків, де можна “почілити”, а для батьків – відпочити, залишивши своїх дітей поряд на ігровій зоні з деревʼяними іграми на різний смак. До слова, з дітьми тут можна піти разом на виступ фокусника.
Праворуч від головної сцени можна перекусити бургерами від Johnny Raw, хот-догами від Hell Daddy, смузі від Nana Green.
Окрім того ліворуч від сцени представлено кавʼярню «Синій Кактус», де можна випити смачної кави, чаю або прохолодного пива.
***
Нагадаємо, фестиваль “Ticket to the SUN 2023”. Програма благодійного вікенду передбачає чимало майстер-класів, еко-лекцій та акцій, а також – вечірню музичну програму.
Вхід на перший день фестивалю – безкоштовний, то ж відвідати його можуть всі бажаючі. У наступні дні, щоб потрапити на вечірні програми, потрібно придбати квитки (зробити це можна ТУТ). Безкоштовною є і денна програма вікенду. Крім того, вхід для військовослужбовців безкоштовний в усі три дні як на денну, так і на вечірню програми. Як зазначалось раніше, всі кошти, отримані з продажу квитків, будуть спрямовані на підтримку ЗСУ. Крім того, триватиме також благодійна барахолка.
Доїхати до локації можна муніципальним автобусом за маршрутом Вишенька – Будинок Відпочинку, за номером 0. Детальніше про програму читайте в матеріалі:
Фото Євгена Симоненка
Дякуємо!
Тепер редактори знають.