У Вінниці стартувала всеукраїнська акція з озвучки аудіокниг для незрячих

16:36
Автор: Олексій Мацкевич
Become a Patron!

Вінницьких ведучих, журналістів, письменників, діячів культури та звичайних містян запрошують долучитись до озвучування книг для людей з вадами зору. Основний та єдиний критерій для бажаючих долучитись до акції – це гарно поставлений голос та дикція.

Вінниця є одним з перших міст, яке долучилось  до акції «Озвучимо книги для незрячих». Громадська організація «Культурний всесвіт» наразі планує озвучити книгу Орасіо  Кіроги –  «Казки Сельви». Про це під час конференції розповіли організатори акції.

Подібну акцію громадська організація вже організовувала у 2016 році: у рамках проекту «Побачте нас» молоді вінницькі поети та літератори озвучили 20 книг для дітей та дорослих. Запис відбувався на базі Палацу мистецтв «Зоря» і був безкоштовним. Аудіокниги передали до бібліотечних філій міста, яких у Вінниці налічується 17.

Основна мета цієї акції – надання незрячим доступу до сучасної літератури.

  • Головне, щоб автори книжок передали авторські права на озвучку своїх творів безкоштовно, – каже організатор проекту Анетта Антоненко. – Гадаю, що у майбутньому не всі автори будуть безкоштовно погоджуватись на подібну благодійність, проте ціна передачі прав не має бути захмарною, у межах двох тисяч гривень.

Іншим аспектом, який потребує волонтерської допомоги, є нестача аудиторій та приміщень, придатних для якісного звукозапису, а також самих звукорежисерів та відповідного обладнання. Відтак, організатори просять небайдужих вінничан допомогти у цьому.

  • На мою думку, нестача аудіокниг – проблема всієї України, – каже заступник директора Українського товариства сліпих Костянтин Ільницький. – Нажаль, в нас немає електронної бібліотеки, де за допомогою додатку на мобільний телефон можна прослухати ту чи іншу книгу. Відтак, було б чудово також зробити аудіо-версії шкільних підручників та важливих правових документів – Конституцію України наприклад.

Вже погодилися озвучити низку творів Любко Дереш, Євгенія Кононенко та Остап Дроздов.

Останній поділився з журналістами Veжа своїми думками з цього приводу.

  • Я вже давно співпрацюю з товариством незрячих людей у Львові, тому коли пані Анетта мені запропонувала приєднатись, я з радістю погодився, – каже Остап. – Поки що мені точно не відомо, як це буде відбуватись і, що конкретно я буду озвучувати – це ми вже вирішимо з організаторами проекту.

Також до акції долучились іноземні автори – чилійська письменниця Ісабель Альенде та француз Дідьє ван Ковеларт.

  • Нещодавно я слухав аудіоспектакль «Кара та злочин» Достоєвського та отримав масу задоволення, – каже Костянтин. – Було б чудово, якби у перспективі щось подібне з’явилось в Україні.

Звичайні вінничани, які також бажають озвучити той чи інший твір, можуть звернутись до адміністрації однієї з вінницьких бібліотечних філій або ж до центральної міської бібліотеки імені Бевза. Телефон останньої – (0432) 55-32-00.