Охочих із загостреним почуттям справедливості та аналітичних здібностей у стилі Коломбо чи Шерлока запрошують взяти участь у проекті «Громадських детективів». Загалом для громадських розслідувань порушень прав людини поліцією шукають 20 детективів по країні, зокрема і у Вінниці.
До участі в конкурсі запрошені юристи, активісти, адвокати, журналісти, громадські організації. Вони як волонтери працюватимуть над розслідуваннями та попередженнями порушень прав людини правоохоронними органами, зокрема вразливих груп населення (наркозалежних, у тому числі учасників програми замісної підтримувальної терапії та секс робітників).
Організатор проекту Інституту громадських детективів є «Експертний центр з прав людини» (ЕЦПЛ) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Експертний центр з прав людини – команда аналітиків з питань прав людини у сфері кримінальної юстиції, яка працює для того, щоб зробити систему кримінальної юстиції України справедливою та дієвою для неухильного дотримання прав людини.
Центр з прав людини вже кілька років у різних областях проводить експертну підтримку тих, хто її потребує. А в 2018-му розширює межі і запрошує приєднатися до проекту громадських детективів представників Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.
Заявки на участь можуть подавати усі, хто бажає запобігати порушенням прав людини, має досвід роботи в сфері захисту прав людини та кому виповнилося 18 років.
- Громадськими детективами можуть буди звичайні громадяни, яким не байдужі порушення прав вразливих категорій населення працівниками поліції, – прокоментувала Vежі створення Інституту громадських детективів омбудсмен поліції Вінниччини Заріна Маєвська.
- Спрівпраця між Управлінням забепечення прав людини та громадськими детективами є вкрай важливою та необхідною. Адже саме такими підрозділами здійснюється найбільш дієва та реальна фіксація порушень прав людини, – зауважила омбудсмен.
Як відзначають організатори, громадські детективи збиратимуть відомості про порушення прав цільових груп працівниками поліції, будуть систематизувати та обробляти інформацію по таким випадкам і готуватимуть заяви про вчинення злочинів до органів прокуратури, а в майбутньому – до державного бюро розслідувань.
- Громадський детектив – та людина, яка має направляти заяву про злочин і обґрунтувати свою заяву так, щоб у правоохоронців не було жодного шансу відмовити у початку кримінального провадження та реєстрації в ЄРДР, – розповідає керівник Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов.
Як пояснює, програмний менеджер ЕЦПЛ, керівник проекту «Посилення регіональних механізмів захисту прав вразливих груп населення» Віктор Чупров, детектив також має право отримувати інформацію про результати офіційного розслідування, чим воно закінчилося.
- Якщо з точки зору команди, офіційне розслідування не дало результатів (провадження було передчасно закрито, не дослідженні усі надані докази і т.д.), детектив за допомогою команди ініціює повторне звернення, – каже Віктор Чупров. – Тобто якщо звертались в обласну прокуратуру, наступне звернення – в генеральну, або до омбудсмана зі скаргою на неналежне реагування державним органом на порушення прав людини.
Для участі в проекті потрібно зареєструватися ТУТ до 22:00 9 лютого. За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном 095-393-00-39 (Діана Поладова) або [email protected]. Про результати І етапу конкурсу відібраних кандидатів буде повідомлено 19 лютого, а наступним, ІІ етапом, буде співбесіда.
На усіх, хто пройде відбір до команди громадських детективів чекатиме спеціалізоване навчання, експертна та інформаційна підтримка.
Фото benedictcumberbatch.co.uk
Дякуємо!
Тепер редактори знають.