Публікації за датами

  • 17 Січня/ 16:58
    Головне на Vежі

    Публікація17.01.1916:58

    Автор:Юлія Плахтій

    У Вінниці розповіли, як переселенцям реалізувати своє право голосувати на виборах Президента

Станом на сьогодні у Вінниці є 9 тисяч осіб, які свого часу були зареєстровані в місті, але потім “знялися” з реєстрації та ніде не зареєструвалися повторно. Сьогодні, 17 січня про це розповіли під час прес-конференції у рамках “Вінницького вибору-2019”, присвяченій старту та проблематиці виборчої кампанії.

Владислав Телень (голова правління Вінницького осередку КВУ (Всеукраїнська громадська організація “Комітет виборців України”), Володимир Кіпень (політолог, ГО “Інститут соціальних досліджень та політичного аналізу”), а також Анатолій Синявський (начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Вінниці) розповіли про основні дати виборчої кампанії, на які потрібно звернути увагу в першу чергу, а також надали інформацію щодо вирішення деяких проблемних питань.

Основні дати в рамках підготовки до виборів Президента у 2019 році

Вибори президента України відбуваються в останню неділю березня п’ятого року повноважень глави держави. Відтак цього разу голосування це 31 березня 2019 року. Виборча кампанія стартувала ще 30 грудня 2018 року, кандидати у президенти можуть висувати свої кандидатури до 3 лютого, після чого ще п’ять днів дається на рішення щодо їх реєстрації. Таким чином 8 лютого о 24-ій годині будуть відомі імена всіх кандидатів.

Після цього до 18 лютого мають до сформуватися 225 окружних виборчих комісій (ОВК) із щонайменше 12 особами у кожній, до 12 березня формуватимуться дільничні комісії (щонайменше 9 осіб). Перше засідання таких комісій має відбутися до 14 березня.

До 22 березня дільниці отримають списки виборців і почнеться процес ознайомлення виборців зі списками. А ось 29 березня о 24:00 закінчиться передвиборна агітація і з цього моменту всі її результати (плакати, банери тощо) мають бути знищені.

30 березня всі дільниці будуть облаштовуватись (встановлюватимуть кабіни для голосування та урни), формуватимуться остаточні списки виборців. 31 березня відбуватиметься власне голосування.

Результати виборів мають оголосити до 10 квітня. Якщо говорити про ймовірний другий тур виборів, то він може відбутися 21 квітня. Фахівці вважають, що до 1 травня має бути відоме ім’я майбутнього Президента, а інавгурація має відбутися до 3 червня. 

Щодо іншого, то на Вінниччині буде сформовано вісім виборчих округів, понад 1 600 виборчих комісій, з яких понад сотня буде розташована в обласних лікарнях та зокрема дві – у місцях відбування покарання, щоб реалізувати своє право на голосування міг кожен (списки формуватимуться за поданням очільників установ).

У самій Вінниці – 161 виборча дільниця: 20 малих (до 500 виборців), 7 середніх (до 1 500 осіб) та ще 134 великих (до 2 500 виборців). Якби нині формувався список виборців, то це було б 282 тисячі 616 осіб. Водночас близько 9 тисяч осіб свого часу були зареєстровані у Вінниці, потім “знялися” з реєстрації та ніде не зареєструвалися знову.

Особливістю цих виборів є те, що для голосування людина має пред’явити тільки паспорт (якщо вона є у списку) без підтвердження місця реєстрації. Ті громадяни, хто має якісь проблеми із присутністю у списку або ж має внести оновлену інформацію про виборчу адресу (дільницю, де особа зможе проголосувати) мають усе зробити до 24:00 25 березня.

Фахівці зазначили, що нині існує певна проблема із внутрішньо переміщеними особами з окупованих території України (за соціологічними даними, таких осіб у Вінниці налічується 12 тисяч). Окрім того, що близько 30% переселенців думають, що вони не мають права голосувати на президентських виборах, ці люди не знають про алгоритм дій для того, щоб здійснити голосування. Відтак фахівці розповіли про те, як можна усе зробити та зазначили, що для ВПО процедуру зміна дільниці є досить спрощеною.

Як внутрішньо переміщеній особі проголосувати на виборах Президента України

В першу чергу ВПО має у період до 25 березня прийти з паспортом до органу ведення Реєстру виборців за місцем фактичного проживання (їх перелік та графік роботи можна знайти ТУТ). Після цього потрібно написати заяву про тимчасову зміну місця голосування (йдеться про дільницю відповідно до адреси, де виборець перебуватиме в день виборів).

Орган ведення Реєстру видає громадянину посвідчення, що підтверджуватиме тимчасову зміну місця голосування. Тоді внутрішньо переміщена особа-виборець (так само, як і будь який громадянин) може перевірити свою присутність у списках виборців (але ВПО – не раніше 23 березня). У випадку, якщо буде оголошено про другий тур виборів, процедуру доведеться повторити.

Як перевірити свою присутність у реєстрі виборців

Перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців та свої персональні дані у Державному реєстрі виборців можливо за допомогою сайту “Державний реєстр виборців“, на якому створено “Особистий кабінет виборця”.

Потрібно зареєструватися, вказавши свою електронну адресу та пароль доступу. Заповнити відповідні поля для формування запиту (прізвище, ім’я, по батькові; відомості щодо виборчої адреси, вказаної в паспорті). На електронну адресу буде надіслано відповідь із зазначенням наявності виборця в Державному реєстрі виборців, номер виборчої дільниці та її місцезнаходження.

У разі відсутності виборця в Державному реєстрі виборців або наявності розбіжностей з даними, вказаними запитувачем, та інформацією, що значиться в Державному реєстрі виборців, надійде повідомлення із запрошенням звернутися до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання.

Відділення ведення Державного Реєстру виборців у Вінниці: вулиця Замостянська, 7 (ліве крило, третій поверх), приміщення колишнього Замостянського райвиконкому. Телефони: (0432) 59-53-27, (0432) 59-53-25, (0432) 59-53-29. Режим роботи: 09:00-18:15, перерва: 13:00-14:00.

Що ж стосується порушень правил агітації, то реклама того чи іншого кандидата заборонена у лікарнях, садочках, різноманітних навчальних закладах. Водночас, Галина Сегеда (Громадянська мережа ОПОРА) повідомила, що було зафіксовано випадки виборчої агітації із порушеннями.

Зокрема спостерігачі виявляли зовнішню рекламу кандидата без вихідних даних (відомостей про наклад, друкарню, відповідального за друк та замовника, що може мати ознаки порушення). Таким чином до поліції було направлено відповідні заяви про порушення правил агітації.

Галина Сегеда також підкреслила, що кандидати скористалися тим, що передвиборча кампанія стартувала у період новорічно-різдвяних свят. Тож кандидати влаштовували різноманітні заходи, де так чи інакше агітували за себе.

Зокрема, як VежА писала раніше, ще до старту кампанії були випадки непрямої агітації: так, політики, депутати й вірогідні кандидати не гребували роздачею різних подарунків та благ, прозоро натякаючи, у зв’язку з чим така щедрість.

Читайте також: Подарунки на Миколая і підписка на газету: як на Вінниччині “задобрюють” виборців. ФОТО, ВІДЕО

Вибори Президента 2019: мерія Вінниці визначила місця для агітації 

Фото автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.