У Вінниці розповіли про нові норми газу для споживачів, які не мають лічильників

13:13
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

З 1 листопада 2018 року змінені норми споживання газу для споживачів, в яких не встановлені газові лічильники. Це стосується 2,4% споживачів газу Вінниччини, в той час як 97,6% вже забезпечені приладами обліку. 

Як розповіли сьогодні, 27 грудня, Володимир Антошко, комерційний директор “Вінницягаз”, та прес-секретарка ПАТ “Вінницягаз” Лариса Логінова, нові норми споживання газу без лічильників наближені до об’єктивних. Натомість норми, що діяли до 1 листопада (постанови Кабміну №203 та 204) передбачали норми майже втричі менші від обсягу споживання.

– З 1 листопада поточного року при нарахуванні обсягів споживання газу споживачам, у яких не встановлені газові лічильники, застосовуються нові норми споживання. Підставою стало визнання 27 листопада 2018 року Верховний суд України визнав протиправними та скасував дію постанов Кабінету Міністрів України № 203 та 204 від 23 березня 2016 року. Даними постановами з 1 лютого 2016 року без будь-яких обґрунтувань та розрахунків були введені занижені майже утричі норми споживання для споживачів без лічильників. У зв’язку із цим наше підприємство понесло деякі втрати, – сказав Антошко. – Дія цих норм стала причиною відмови у 2 657 споживачів від встановлення лічильників за інвестиційною програмою, які ми встановлювали безкоштовно. Таким чином було неможливо виконати закону “Про комерційний облік”, тобто ми мали забезпечити лічильниками газу.

За його словами, з 1 листопада всі абоненти, які використовують газ за нормами споживання і не мають лічильників, отримають рахунки з нарахуваннями згідно нових діючих норм:

– Якщо споживач має газову плиту та централізоване гаряче водопостачання (ЦГВ), то раніше норми складали 3,3 метрів кубічних. Нині цей показник становить 9,8 метрів кубічних на одну особуФактичне споживання газу за даними лічильників у період жовтень-березень в такому випадку становить 7,3 метрів кубічних.

– Для споживачів, які мають тільки газову плиту (тобто без ЦГВ), діючі з 1 листопада норми становлять 18,3 метрів кубічних замість 5,4. Фактичне споживання – 14,2 метрів кубічних.

– Абоненти, квартири яких облаштовані плитою і проточним газовим водонагрівачем, норма споживання на одну особу з 1 листопада становить 23,6 метри кубічних (до 1 листопада – 10,5).

Нові норми, за словами Антошка, наближені до об’єктивного обліку споживання газу, стимулюють споживачів до встановлення лічильників та раціонального використання ресурсу.

Нині з 780 поданих заявок до “Вінницягаз” на безкоштовне встановлення лічильника вже виконано 400. Щоб подати заявку на встановлення лічильника, потрібно звернутись до контакт-центру “Вінницягаз” за номерами: 509-104 або 067-0110-104, або ж звернутись до Центру обслуговування клієнтів (вулиця Шмідта, 32). Детальніше про встановлення лічильників читайте ТУТ. Також абонент може за власний кошт встановити лічильник, що обійдеться близько 3 500 гривень (зі встановленням та додатковим обладнанням).

 

Лариса Логінова, прес-секретарка “Вінницягаз”

– Занижені норми споживання газу без лічильників перешкоджали виконанню вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Лише на Вінниччині понад 2 тисячі 600 споживачів відмовилися від встановлення газових лічильників, майже втричі почастішали випадки навмисного псування індивідуальних засобів обліку. Не було у споживачів стимулу й економно використовувати ресурс, адже було вигідно споживати газ необліковано, в рази більше від встановлених норм.

Окрім того, за словами Володимира Антошка, впродовж останніх чотирьох років через занижені норми споживання втричі було штучно занижено обсяги фактичного споживання природного газу побутовими споживачами, які не мають індивідуальних лічильників. “Компанія «Вінницягаз» за вказаний період понесла значні збитки від спожитого, але не оплаченого споживачами блакитного палива” – пояснив Володимир Антошко.

Експерти USAID в рамках проекту «Реформа міського теплопостачання в Україні» дослідили дані по 55 тисячам домогосподарств по всій країні. Результати останнього аналізу показали, що в залежності від використовуваних газових приладів споживачам необхідно в 2,5-3 рази більше газу, ніж передбачено нормами.

Науково-статистичні дослідження споживання газу, а також фактичні дані вказують на те, що норми, які діяли до 1 листопада 2018 року, були майже в 3 рази нижче реального споживання. Наприклад, у жовтні 2018 року, при нормі споживання у 3,3 м куб. за видом споживання «Плита газова за наявності централізованого гарячого постачання», фактичне споживання ресурсу згідно загальнобудинкового лічильника по одному із будинків міста Вінниці склало 8,3 м куб. на одного проживаючого. В результаті тільки за жовтень 2018 р. втрати по споживачах, які розраховуються за газ за нормами споживання (у яких не встановлені індивідуальні або загальнобудинкові газові лічильники), склали майже 61 тис куб. м. За десять місяців поточного року сума таких втрат сягнула 608 тис куб. м.

Фото автора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.