Сьогодні відбулась презентація проекту “Smile City”, одного з переможців “Бюджету громадських ініціатив” 2017 року. Проект має на меті допомогу дітям-сиротам, ВІЛ-інфікованим, дітям з інвалідністю та дітям з аутизмом.
Проект “Smile City” після перемоги з 684 голосами на “Бюджеті громадських ініціатив” отримав 188 320 гривень підтримки. Здійснюватиме фінансування та займатиметься координацією проекту “Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді”.
Читайте також: Від ідеї до реалізації: вінничан навчатимуть писати проекти під громадський бюджет
Команда ставить собі ціль сформувати групу волонтерів, що працюватиме з дітьми та надаватиме їм лікувально-профілактичну, паліативну та психологічну допомогу. За словами організаторів, це мають бути не прості волонтери, а саме команда SMILE волонтерів з наступними якостями: S – самовідданість, M – милосердя, І – ініціативність, L – мають бути люблячими, Е – енергійність.
– Саме такі люди потрібні для того щоб можна було займатись з дітками художньою діяльністю, погратися з ними, поспівати. Показати їм, що вони є дуже цінними і, що вони можуть посміхатись, – пояснює одна з авторок та волонтерок проекту Вікторія Чумаченко.
Втілюватись проект буде на території Вінниці. Планується створення та навчання виїзної служби мобільної волонтерської допомоги, яка співпрацюватиме з п’ятьма центрами первинної медико-санітарної допомоги.
– У Вінницькій області на сьогодні зареєстровано близько 800 дітей, які є сиротами. Крім того є ще такі категорії діток, які є напівсиротами. Частина з тих дітей мають інвалідність. Діти з аутизмом потребують особливої уваги і кількість таких діток постійно збільшується. Наприклад, у Вінницькій області зареєстровано 132 дитини з аутизмом, – розповідає Руслана Харковенко, одна з авторок проекту.
“Smile City” також допомагатиме ВІЛ-інфікованим, онкохворим дітям та дітям з інвалідністю.
Після сьогоднішньої прес-конференції розпочнеться конкурсний відбір волонтерів. В першу чергу, як розповідають авторки проекту, потрібні люди, які мають медичну та педагогічну освіту. З відібраних волонтерів формуватимуть команди МВД – мобільної волонтерської допомоги.
– В майбутньому ми бажаємо сформувати саме таку мобільну волонтерську команду , яка буде надавати психологічну, соціальну і медичну допомогу. Це люди, які повинні віддавати себе, які повинні любити, мати якості милосердя і завжди всім дарувати посмішку, – зазначає третя авторка проекту Регіна Майстрова.
В лютому організатори також ще планують почати розробляти спеціальну програму роботи з дітьми. В березні відбудеться навчання для волонтерів під назвою “Мир вашому дому – МВД” і флешмоб “Найкраща посмішка”.
– Кожен вінничанин має сфотографуватись з дитиною, яка має інвалідність і помістити фото в соцмережу з хештегом “#найкращапосмішка”. Потім ми будемо розігрувати призові місця, – розповідає Регіна Майстрова.
Переможці флешмобу зможуть отримати подарунки під час фестивалю “Посмішка”. Він відбуватиметься 1-го червня на Європейській площі і буде своєрідним фіналом проекту. Під час фестивалю планують влаштувати обмін smile-листівками між школярами та дітьми, які є цільовою аудиторією проекту. Також будуть презентовані результати проекту.
В період між березнем та червнем відбуватимуться виїзди команд МВД з наданням допомоги дітям в домашніх умовах та в лікарнях.
Після фестивалю організатори не закінчуватимуть проект. Планують продовжити виїзди команд МВД, тільки цього разу вже виключно по домівках.
– Ці діти не завжди перебувають саме на лікуванні. Наприклад, діти зі СНІДом можуть бути вдома, але ми будемо їх запрошувати в те місце, де вони почувають себе комфортно. І після червня будуть виїзди з цією самою програмою за викликами батьків, – ділиться планами Руслана Харковенко.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.