У Вінниці ратифікували угоду про побратимство з Нансі та Тристоронню угоду Карлсруе-Нансі-Вінниця

18:19
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 10 травня, на позачерговій сесії Вінницької міської ради ратифікували угоду про побратимство Вінниці та Нансі та Тристоронню угоду Карлсруе-Нансі-Вінниця.

Як повідомляє Вінницька міська рада, на підписанні угод були міський голова Вінниці Сергій Моргунов, мер Карлсруе Франк Ментруп та мер Нансі Матьє Кляйн.

У тексті Угоди про побратимство з Нансі зазначено, що вона «є знаком справжньої солідарності та взаємної підтримки. Наші міста прагнуть розробляти конкретні стійкі проєкти на теми: демократія участі, екологічні трансформації, здоров’я, культура, освіта, спорт, університети, інновації, економіка та міжнародна солідарність».

У Тристоронній угоді до цих напрямів співпраці додаються також урбаністика, партисипація, соціальний розвиток, економічна стійкість громад, підприємництво.

 

На початку засідання всі присутні вшанували пам’ять загиблих у російсько-українській війні. Зокрема – двох полеглих вінничан, з якими громада прощається саме сьогодні: Назарія Гринцевича (репортаж з прощання – ТУТ) та Олега Остапенка.

Далі у своєму вступному слові Сергій Моргунов зазначив, що сьогодні ратифікації зазначених угод –  історична подія для трьох європейських громад. Він відзначив символічність – саме у травні світ відзначає День Європи.

– Близько 20 років ми, як територіальна громада, дотримуємося європейського вектора розвитку. Яскравим свідченням цього стало щорічне святкування Дня Європи з 2007 року. І це свято для вінничан було таким же масштабним, як і День міста, на яке приходили сотні тисяч людей: вінничан і гостей міста. Сьогодні Україну і Європу єднають не тільки географія і кольори наших прапорів, нас єднають спільні цінності, прагнення до демократії, свободи та верховенства права.

Мер також нагадав про важливість допомоги Європи, зокрема громад Карлсруе та Нансі. Зазначено, що підтвердженням співпраці слугує нагорода «Сила партнерства», яку Вінниця та Карлсруе отримали під час саміту мерів у Кишиневі. Міський голова згадав і про перші результати співпраці Вінниці з містами Нансі та Карлсруе у сфері охорони здоров’я, протезування і реабілітації, урбаністики, екології, освіти.

Мер французького міста Нансі Матьє Кляйн зазначив, що Франція і Німеччина, які є засновницями Європейського Союзу, зараз підтримують Україну і «шанують той факт, що вона є на захисті також і наших країн».

– Рада міста Нансі проголосувала за ратифікацію угоду про партнерство між нашими містами у грудні минулого року. І ми можемо пишатися тим, як за такий короткий період ми змогли втілити багато спільних проєктів: стажування молоді, очищення води, співробітництво університетів. Особливо важливим для нас є співпраця щодо лікування ветеранів, протезування та ортезування. Хотів би виразити підтримку Україні від Європи.

Очільник міста Карлсруе Франк Ментруп нагадав, що торік було ратифіковано угоду з його містом, і зазначив:

– Наступного року ми відзначаємо 70-річчя успішного партнерства між Карлсруе та Нансі. Вважаю, що політика співробітництва має здійснюватися не лише на рівні націй, але й на рівні громад. Немає сильної держави і сильної демократії без сильних міст і мешканців. Ми прагнемо залишатися солідарними та підтримувати один одного і надалі.

Про важливість європейських цінностей, а також партнерства між містами та країнами зауважили Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр та заступник Посла Німеччини в Україні Тім Пранге. Вони також засвідчили свою підтримку Україні у непростий час боротьби з агресором.

Після цього мери міст урочисто ратифікували угоди.

Окрім того, очільники міст-побратимів спільно з директоркою з розвитку мережі Вінницького регіону АТ «Укрпошта» Оксаною Шабановою погасили символічну марку з серії «Побратими». Вона має назву «Ніхто не чіпатиме мене безкарно!» – ця фраза є девізом міста Нансі.

На марці – серце, що тримають долоні, забарвлені у стяги Франції та України, а також архітектурні символи. Як зазначають на туристичному сайті міста Vinnytsia.city, йдеться про архітектурні «перлини» Нансі (площу Станіслава, Арку Ері та кафедральний собор) і візитівки Вінниці (Вежу Артинова, будівлю колишнього готелю «Савой» і Спасо-Преображенський кафедральний собор).

 

Фото з сайту ВМР і туристичного сайту міста Vinnytsia.city

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.