У Вінниці письменниці розкажуть, як сучасна література з’явилася у шкільній програмі

14:55
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Минулого року здійснилась мрія багатьох батьків — у шкільну програму початкової школи нарешті внесли велику кількість творів сучасних українських авторів та авторок.

Вже цієї суботи у книгарні «Є» майже відразу після презентації книги Тетяни Стус «Їжак Вільгельм» відбудеться розмова-дискусія «Сучасні письменники та письменниці у школі: як таке можливо». Про важливий для шкільної програми процес говоритимуть письменниця, засновниця сайту «БараБука», укладачка хрестоматії Тетяна Стус та письменниця і дослідниця дитячої літератури Зоя Жук (Зоряна Живка).

Відомо, що у 2016 році Міністрество освіти і науки України нарешті додало в шкільну програму багато творів сучасних українських авторів та авторок. Зусилями МОН, багатьох творчих людей та «Видавництва Старого Лева» хрестоматія сучасної дитячої літератури для читання у 1-2 та 3-4 класах вийшла в екстримально короткі терміни. Список авторів затвердили ще в серпні, а вже в грудні вона надійшла до шкільних бібліотек по всій Україні.

  • Нам вдалося «привести» до школи майже 40 сучасних авторів! Хотілося б (і, на мою думку, варто) ще більше, однак «програма не ґумова», мусили обмежувати себе суттєво. А щодо «частіше переглядати», то це теж обов’язково, адже щороку ми бачимо в сучасній українській дитячій літературі чудові нові дебюти й чудові нові твори. І саме для цього вчителю надано безпрецедентні можливості самостійного вибору, додавання, переставляння творів. Головне – їхня вдумливість, енергійність, фаховість. Я вірю, що таких учителів – тих, хто свідомо йшов до педагогічних вишів, до школи, – багато, – ділиться враженнями від роботи над хрестоматією Тетяна Стус.

Вже протягом самої розмови дискусії вінничани зможуть дізнатись у письменниць більше про те, чому так важливо звертатися до творчості сучасних авторів в школі та як поєднати педагогічні традиції з абсолютно новими методами популяризації читання. Звичайно, головним питанням залишається те, що «виграє» початкова школа від появи подібних видань. Про це та дитячу літературу у школах загалом вже 11-го лютого о 15.00 в книгарні «Є».