-
09 Вересня/ 10:47
Vinnytsia
Публікація09.09.1910:47
У Вінниці провели надскладну операцію на відкритому серці вагітної. ФОТО
Вінницькі лікарі разом з київськими колегами провели операцію на відкритому серці вагітної. Медики кажуть, що ймовірність зберегти життя і матері, і дитині, складала лише 10%, але тромб, що відірвався, загрожував значно більше.
Цю складну операцію – видалити тромб в середині серця (у легеневій артерії) жінки, яка перебуває на 25 тижні вагітності – медики провели екстрено в ніч з 5 на 6 серпня, але розповіли про це лише кілька днів тому.
Як повідомили на сайті “Вінниця.info”, загалом ця операція тривала 6 годин: з 23:00 5 серпня до 4:00 години ранку 6 серпня, а робили її 14 фахівців з Вінницької лікарні імені Пирогова, Інституту Амосова та Інституту педіатрії (з Києва).
Як розповів Василь Лазоришинець, академік НАМН України й директор НІССХ імені М.Амосова, тоді йому зателефонував професор В’ячеслав Камінський, головний акушер-гінеколог країни, повідомив про випадок і ризик не довезти пацієнтку до Києва. Відтак, 38-річну вагітну вирішили оперувати у Вінниці на базі лікарні імені Пирогова.
Цікаво, під час оперативного втручання пацієнтці довелося зупинити серце на 57 хвилин. Протягом цього часу працював апарат штучного кровообігу та штучного дихання. Крім того перед медиками стояло надскладне завдання – не просто виконати операцію і врятувати життя вагітної жінки, а й врятувати життя її дитини, тож під час оперативного втручання, вони паралельно моніторили серцебиття та стан плоду.
Василь Лазоришинець розповів, що операцію потрібно було виконати екстрено, протягом 12 годин, адже в жінки була тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА).
Це коли тромб відривається з вен нижньої кінцівки і потрапляє в праве передсердя, а потім потрапляє в легеневу артерію, – пояснив Василь Лазоришинець. – Зупиняється кровотік до легень, кров не збагачується киснем, пацієнт синіє. Протягом доби 40-60% таких пацієнтів помирають, якщо їм не надати вчасну допомогу. Складність операції полягала в тому, що пацієнтку не можна було транспортувати до Інституту Амосова, який має досвід оперативних втручань і досвід роботи з вагітними. Якби ми до ранку не забрали тромб, настала б смерть
У повідомленні йдеться, що післяопераційний період пройшов без ускладнень, тож 23 серпня пацієнтку виписали додому. Наразі Олена Саулко в задовільному стані, й разом із родиною чекає появи на світ третьої дитини.
Про хворобу дізналась на 25 тижні вагітності, коли потрапила в лікарню. До того все було добре, всі аналізи були в нормі, хвороба себе ніяк не проявляла, – розповіла Олена. – Стало погано, була задишка… Питання стояло так: що ризик великий, але вибору немає. В Київ не везли на операцію. Мені казали, що “ти навіть лежачи в палаті, ніби перебуваєш на пороховій бочці”. На сьогодні я почуваюсь добре. Зараз післяопераційний період: потрібно три місяці, щоб “затягнулись” шви. Тоді можна повернутись до повноцінного життя.
Зі слів Василя Лазоришинця, директора НІССХ ім. М.М. Амосова, допомога, яка надалась на рівні Вінницької лікарні є рівнозначна будь-якому європейському госпіталю, адже не всі європейські госпіталі займаються акушерською кардіологією.
Крім того Надія Марусяк, заступниця директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА, повідомила, що у Вінницькій області на сьогодні проведено 36 операцій на відкритому серці. Всі вони успішні.
Раніше жінки, які мали патологію серця “метались” між кардіологом і акушер-гінекологом. З 2012 року розроблені Європейською асоціацією кардіологів протоколи лікування. Два інститути – інститут Амосова і Інститут педіатрії, акушерства і гінекології мультидисциплінарною командою почали розвивати цей напрямок. За цей час проконсультували майже 2500 тисячі вагітних жінок. 129 вагітних були госпіталізовані і виконано 66 оперативних втручань, з них 25 операцій виконані з штучним кровообігом (на відкритому серці).
Ілюстративне фото – newtimes.kz
Фото – vinnitsa.info
Дякуємо!
Тепер редактори знають.