Серед пропозицій, підготовлених експертами до форуму «Інтегрований розвиток Вінниці», є ідеї з вирішення проблеми якості питної води.
Експерти групи у сфері охорони здоров’я визначили цілі з поліпшення якості питної води. Серед пропозицій, як цього досягти – модернізація очисного обладнання та впровадження ефективних способів очищення питної води, заміна застарілих мереж водогону, посилення контролю за стоками, які зливаються в Південний Буг, пробурювання артезіанських свердловин та створення громадських бюветів питної води.
За словами експертки групи “Охорона здоров’я і соціальна сфера” Галини Сегеди (ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»), це лише ідеї з вирішення проблеми якості води у місті.
- Ця ідея обговорювалася не тільки в нашій робочій групі, а й, приміром, з екології. Відомо, що у Вінниці – проблеми з водою, в тому числі з якістю питної: псуються зуби, негаразди зі шлунком, тому і були запропоновані такі рішення. Однак це лише пропозиції, а конкретний проект ще не обговорювали. Тоді, коли буде прописаний проект можна йти з пропозиціями до керівництва міста і запитувати про необхідність тих самих бюветів та де їх встановлювати. Це тривалий процес, а поки що ця ідея на зародковому початку.
Серед напрямку технічної інфраструктури й охорони навколишнього середовища – у пріорітитеті також якість питної води. Експерти навіть навели приклад впровадження проекту “Підвищення якості питної води” на основі SEAP (плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року) та EEA (системи сертифікації «Європейська енергетична відзнака»).
Ці напрацьовані ідеї будуть обговорювати з громадськістю 17 червня на другому форумі «Інтегрований розвиток Вінниці. Бачення. Моделі та цілі».
Варто відзначити, що програмою «Питна вода міста Вінниці» на 2012-2020 роки було передбачено встановлення бюветів у мікрорайонах міста: «Поділля», район вулиці Шевченка (ріг вулиці Келецька), в районі проспекту Юності, вулиці Квятека (після перейменування Миколи Ващука), вулиці Пирогова – ріг вулиці Комарова, вулиці Черняховського, вулиці Ломоносова, вулиці Данила Нечая, вулиці Київська (ріг вулиці Паризької Комуни – після переіменування Олександра Кошиця), вулиці Ватутіна (повор. вулиці Баженова), вулиці 50-річчя Перемоги – після переіменування Замостянська (повор. вулиці Островського (після переіменування Брацлавська), вулиці Соборна, а саме 15 блочних установок доочистки води з реалізацією населенню (3500,0 тис. грн).
За держсанітарними нормами, бювет – інженерна водозабірна споруда для забезпечення споживачів необробленими (крім знезараження води методом ультрафіолетового опромінення) міжшаровими напірними (артезіанськими) або безнапірними підземними водами, до складу якої входять свердловина, розподільна колонка та спеціальне приміщення або павільйон.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.