У Вінниці вирішили продовжити громадські обговорення щодо детального плану території, обмеженої вулицями Магістратською, Петрусенко, Пестеля, І.Богуна та Б. Лук’яновського. Поки що – на невизначений термін, доки розробник не врахує зауваження вінничан.
Про це у коментарі Vежі повідомив Владислав Телень, заступник директора Департаменту правової політики та якості вінницької міськради.
Нагадаємо, що йдеться про територію розміром 38,23 га неподалік Центрального парку, де планують збудувати сім багатоквартирних будинків на 5-7 поверхів та ще три будинки на 6 поверхів. Загалом буде 1216 квартир. Крім цього, там планують побудувати два дитячих садки на 280 дітей, школу на 33 класи, стадіон, громадський центр, відкриту автостоянку на 50 місць, дворівневий наземний паркінг на 380 місць з автомийкою, торгово-офісний центр з підземним паркінгом тощо.
Різноманітні громадські обговорення плану цієї території тривали з червня минулого року, а вчора, 4 лютого 2021 року, мав відбутися другий етап – громадські слухання. Ще до нового року на них зареєструвалося більше 200 учасників, але через пандемію й карантинні обмеження (щодо кількості учасників у публічних заходах) слухання відкладали. Зрештою їх вирішили провести на різних локаціях використовуючи відеозв’язок, щоб в одному приміщенні було не більш як 20 людей.
Учора ці слухання відбулися й тривали понад чотири години. Оскільки в учасників було багато “конкретних концептуальних питань”, як зазначив Владислав Телень, громадське обговорення щодо плану території вирішили продовжити. Поки що – на невизначений термін, бо місяця може не вистачити, щоб внести зміни до детального плану території.
Таким чином усі зацікавлені мешканці міста (як фізичні, так і юридичні особи) можуть продовжити подавати свої зауваження та пропозиції у Департамент правової політики та якості.
Про зауваження вінничан
щодо детального плану території
– Було питання щодо розміщення доріг і виїздів: як люди будуть виїжджати з новозбудованого мікрорайону, наприклад, на вулицю Магістратську? Бо там з’явиться більш як тисяча квартир, і частина мешканців мають або будуть мати власний автотранспорт, – розповів Владислав Телень.
– По-друге, були питання щодо проекту розміщення школи та дитячих садочків. Також, наприклад, в зону забудови потрапляють приватні будинки, і людей цікавило, як вони будуть співпрацювати (багатоповерхова забудова і малоповерхова забудова). Потім у межі забудови потрапляють декілька гуртожитків дуже старих, одноповерхових. І в, скажімо, потенційних забудовників є пропозиції теж щодо використання цієї території. Тобто мешканці гуртожитку і забудовник потенційний будуть визначатися щодо подальшої долі цих гуртожитків.
– Ці питання потребують уточнення, коригування, і для того, щоб максимально врахувати думку городян, більшістю голосів вирішили продовжити термін громадського обговорення. Як тільки розробник містобудівної документації опрацює всі зауваження, пропозиції, які надійшли під час громадського обговорення, коли вони будуть готові, ми знову оголосимо попередню реєстрацію [на громадські слухання], – зазначив Владислав Телень.
Конкретний термін, скільки ще триватиме громадське обговорення, не встановлений, але вінничани ще мають змогу продовжити подавати свої пропозиції та зауваження у письмовій формі. Їх приймають у Департаменті правової політики та якості Вінницької міської ради за адресою: м. Вінниця, вул.Соборна, 59, каб. 710, тел. 59-51-55, 59-51-59, або за допомогою електронної пошти: [email protected]. Детальніше про те, як це зробити, читайте за ЦИМ посиланням.
Графіка – vmr.gov.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.