Життєві, відверті та веселі вірші, написані люблячим татусем, котрий сам виховує малюка з аутизмом, презентують вже незабаром у книгарні «Є».
13 травня «Дитяча субота» в книгарні «Є» буде «татусевою». Вже о 12.00 письменник Володимир Вакуленком-К презентує свою «Татусеву книгу». Автор розповідає, що сам виховує дитину з аутизмом і під час прогулянок часто жартує з ним про різних істот та побутові теми. Згодом ці «прогулянки» почали римуватися і записуватися.
- Про книгу я навіть не задумувався. Десь в 2010 році мені надійшла пропозиція про друк дитячої книги від видавництва «Нова Дитяча Література». Так на наступний рік з’явилася «Сонечкова сім’я». У 2013 році я робив проект з «Видавництвом Старого Лева» «На каву до Львова». Виникла пропозиція друкуватися у цьому видавництві. Так наступного року з’явилася «Татусева книга». Початкова назва була «Книзя», але видавець трохи «забракував» початкову назву. Решта в книзі нічого не змінювалось, – розповідає Володимир.
Окрім цього, автор постійно пише прозові казки для свого малюка, але українською ще жодна книга казок не вийшла. Проте минулого року вийшла перекладена книга в США під назвою «Ukrainian Fairy Tales for Little Patriots». Там є казки і на тему війни.
Щодо «Татусевої книги», то початково Володимир писав віршики про звірів, всього їх у книзі 15. Потім почав будувати алегоричні твори «Равлик-школярик», «Квітковий майстер», «Здоровий віршик про щурика» та інші.
- Далі почали писатися віршики на побутові теми («Віршик для чайника») чи дійсно сюжети із життя. Наприклад, в мене є така негарна звичка скрізь запізнюватися, окрім як на поїзд. Так з’явився «Віршик від татка» про наше сумісне спізнення. Чи, скажімо, моя дитина (як власне і кожна) замість малювання фарбами в альбомі розмальовувала себе. Так виник віршик «Розмальований малюк», – розповідає Володимир.
Особливої уваги варте оформлення книги. Ілюстрації до кожного вірша малювала тернопільська художниця Наталка Гайда. Навіть дитина, яка не вміє читати вже з ілюстрації може зрозуміти про що йде мова.
Кожен, хто прочитає назву книги може подумати, а чому саме «Татусева книга» і чи можна її читати матусям?
- Як казали колись на одному з моїх виступів: матусям читати книгу суворо заборонено! Власне книга дійсно розрахована на чоловіче читання. Татусі, зазвичай, менше часу приділяють своїй малечі. А тут така ідея. Що може зблизити більше татуся з малечею? Звичайно ж сумісне читання книги. Віршики є як для хлопчиків, так і для дівчаток.
Письменник говорить, що діти дуже позитивно сприймають книгу і під час кожної презентації автор вигадує для дітей різні інтерактиви.
- Я вже випрацював власний сценарій. На початку я дозволяю дітям бешкетувати і в мене є відповідний віршик «Страховисько», яке поки що не вийшов друком. А далі дивлюся по ситуації. Коли бачу, що діти втомлюються – починаю бавитися з ними віршиками. Буває і конкурси проводжу. Вінницька малеча в малеча в будь-якому випадку може розраховувати на цікаві конкурси.
Окрім цього, вінницькі гості презентації матимуть змогу побачити маленького натхненника письменника, адже на презентацію автор приїде з сином.
Фото: starylev.com.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.